Hírek
2017. Szeptember 30. 08:52, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Rekordot értek el a legszebb konyhakert címért versengők

Minden eddiginél több, azaz 366 településen 2351 kertet műveltek meg az idén a Magyarország legszebb konyhakertje vetélkedőn.
A versengés keretében több mint 16 ezren járultak hozzá kétkezi munkájukkal a minél szebb összkép kialakításához - mondta el Kovács Szilvia, a program ötletgazdája és főszervezője az MTI-nek.
Tájékoztatása szerint összesen 5 országból érkezett kertnevezés, így a határainkon túlról Romániából, Szerbiából, az Egyesült Királyságból és az USA-ból, összesen 35 településről - tette hozzá.
Közülük 96 településről 240 kertet jelöltek országos díjra a települési zsűrik, és az országos bírálók 7 kategóriában összesen 72 Magyarország legszebb konyhakertje országos díjat osztottak ki. A nyertesek elismerésül egy kisplasztikát, a karcagi Győrfi Sándor Munkácsy-díjas szobrász művét kapták jutalmul.
Kovács Szilvia kitért arra is, hogy a 2017-es vetélkedőt "Hasznos rovarokat a kertbe" mottóval hirdették meg, hogy minél több rovarbarát kert kialakítására ösztönözzék a nevezőket.
A főszervező elmondta: "A legszebb konyhakertek" program 2012-ben Karcagról indult mindössze 22 nevezéssel. 2013-tól országossá bővült, akkor 60 településről 939 nevezés érkezett, a kertművelők száma pedig még nem érte el a kétezret. Így öt év alatt a települések száma meghatszorozódott, a kertnevezések közel két és félszeresére nőttek, míg a kertművelők "serege" nyolcszorosára szaporodott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről
Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld
Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe
Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.
2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld
Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé
A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin
2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld
Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett
A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.