Városlista
2026. július 21, kedd - Dániel

Hírek

2020. December 21. 16:00, hétfő | Belföld
Forrás: mti/fotó: ugyeszseg.hu

Rejtett kamerával figyelte a vendégeit egy balatoni szállásadó

Rejtett kamerával figyelte a vendégeit egy balatoni szállásadó

Vendégeinek rejtett kamerás megfigyelése, valamint gyermekpornográf felvételek tárolása miatt vádat emelt és végrehajtandó szabadságvesztést indítványozott az ügyészség egy balatoni szállásadó ellen

- tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség hétfőn az MTI-t.

Azt írták: az 52 éves férfi 17 vendégét figyelte meg 2019 áprilisa és júliusa között úgy, hogy a fürdőszobák falába fúrt lyukakba csőkamerákat helyezett el az apartmanokat összekötő szervízfolyosóról.

A vádlott a technikai eszközök használatával nemcsak láthatta, hanem rögzítette is, amint vendégei a toalettet használják, zuhanyoznak, betétet cserélnek, szexuális tevékenységet végeznek.

A férfi akkor bukott le, amikor két vendég a mosógépnek kihagyott helyen, a csempe fugájában észrevette a lyukakat és a nyílásokban mozgó kamerát, majd értesítette a rendőrséget.

A rendőrök lefoglalták a vádlott adathordozóit, amelyeken több mint 400, gyerekekről készült pornográf tartalmú képet is találtak.

Az ügyészség jelentős érdeksérelmet okozva elkövetett tiltott adatszerzés, valamint gyermekpornográfia bűntette miatt emelt vádat a férfi ellen és 3 év 6 hónap végrehajtandó börtönbüntetés kiszabását kérte a bíróságtól arra az esetre, ha az előkészítő ülésen beismeri a bűnösségét.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 21. 07:26, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: az új köztársasági elnök feltétel nélkül szeresse a hazát

A feltétel nélküli hazaszeretet jelölte meg a következő köztársaságielnök-jelölt előtt lényeges követelményként a miniszterelnök hétfőn napirend előtt az Országgyűlésben.

2026. Július 21. 07:22, kedd | Belföld

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra

Polgár Judit nem vállalja a felkérését a köztársasági elnöki pozícióra.

2026. Július 20. 07:38, hétfő | Belföld

Polgár Judit megválasztását javasolja köztársasági elnöknek a tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője

A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.