Hírek
2023. Március 14. 06:47, kedd |
Életmód
Forrás: mti
Rákkutató céget vásárol a Pfizer 43 milliárd dollárért
Rákkutatással foglalkozó biotechnológiai céget vásárol fel a Pfizer gyógyszeripari vállalat 43 milliárd dollárért (mintegy 16 ezer milliárd forint) - jelentette be a Pfizer elnök-vezérigazgatója hétfőn.
Albert Bourla cégvezető elmondta, hogy 229 dollárt fizetnek a Seagen Inc. részvényeinek darabjáért.
A vezérigazgató úgy fogalmazott, hogy "nem aranytojást vásárolnak, hanem a lúdhoz jutnak hozzá, amely az aranytojásokon ül". Azt ígérte, hogy a megvásárolt cég több forrásból folytathatja a rákellenes gyógyszer fejlesztését.
A Washington államban működő Seagen Inc. az úgynevezett antitest-gyógyszer konjugátum (ADC) technológiát használja, amely mesterségesen előállított fehérjéken alapul. Az ADC-alapú gyógyszerek lényege, hogy képesek azonosítani a rákos sejteket és csak azokat pusztítják el.
A Pfizer üzleti tevékenységének fontos területe a rákkezelés, amiből tavaly 12 milliárd dollár bevétele származott, ugyanakkor az ADC-technológiában csak első generációs gyógyszerekkel foglalkozott eddig.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 10. 15:00, kedd | Életmód
Szeizmológiai obszervatórium: tavaly 1280 földmozgást regisztráltak a Kárpát-medencében
Tavaly 1280 helyi szeizmikus eseményt regisztrált a Kárpát-medencében a HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriuma.
2026. Március 09. 07:33, hétfő | Életmód
Folytatódik a napos, tavaszias idő ezen a héten is
A fátyol- és gomolyfelhők mellett napos, tavaszias időre van kilátás ezen a héten.
2026. Március 08. 14:00, vasárnap | Életmód
A Wizz Air UK megkapta a hatósági engedélyt az Egyesült Államokba közlekedő járatok üzemeltetésére
A Wizz Air UK megkapta a szükséges engedélyeket az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok közötti járatok üzemeltetéséhez - közölte a légitársaság pénteken az MTI-vel.
