Városlista
2026. január 11, vasárnap - Ágota

Hírek

2021. Szeptember 30. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Ötször támadtak magyar rendőrökre és katonákra a határsértők egy hónapon belül

Ötször támadtak magyar rendőrökre és katonákra a határsértők egy hónapon belül

Harminc nap alatt csak Ásotthalomnál öt alkalommal támadtak magyar rendőrökre és katonákra a határsértők - közölte a rendőrség szerdán a honlapján.

A közlemény szerint szombaton Ásotthalom külterületén kétszer is megtámadták a migránsok a magyar határt őrzőket. Először éjjel kettő előtt Szerbia felől négy migráns dobálta meg a jelzésre érkező rendőrök szolgálati gépjárművét beton- és döngöltföld-darabokkal. A rendőrök nem sérültek meg, de járművük szélvédője több helyen megrepedt.

Délelőtt Szerbia felől létrán átmászó migránsokat fedeztek föl a rendőrök. A helyszínre érő rendőröket látva a határsértők visszamásztak Szerbia felé, azonban dühükben létrájukat a rendőrautó szélvédőjének ütötték, ami berepedt. Személyi sérülés nem történt.

Augusztus 30-án nem sokkal 9 óra után szintén Ásotthalom külterületén járőrözés közben két katonát próbált négy migráns fadarabokkal és apró kövekkel megdobni, de nem érték el őket, azonban a szolgálati autót egy faág eltalálta. A katonák azért, hogy a támadást megakadályozzák, könnygázspray-t alkalmaztak, a migránsok elfutottak Szerbia felé. Személyi sérülés nem történt.

Szeptember 12-én is létrán átmászva próbáltak bejutni az országba migránsok. A helyszínre érkező rendőröket és katonákat a határsértők kővel dobálták meg, egy honvédségi járművet el is találtak.

Szeptember 15-én négy rendőr járőrözött a két kerítés között Ásotthalomnál, amikor a szerbiai oldalon 10-15 migráns jelent meg. Egy farönköt és köveket kezdtek dobálni a rendőrautó irányába, amit több helyen el is találtak. Személyi sérülés nem történt, de a jármű megrongálódott.

A rendőrség minden esetben hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt büntetőeljárást kezdeményezett ismeretlen tettesek ellen.

A közlemény szerint az év elejétől növekszik a Magyarország schengeni külső határán jogellenesen belépők vagy azt megkísérlők száma. Szeptember 15-ig 74 068 határsértővel szemben intézkedtek, ami többszörös növekedés az elmúlt év azonos időszakához képest, amikor 22 183 migránssal szemben kellett fellépni - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 10. 09:01, szombat | Belföld

Meteorológia: életveszélyes rámenni a Balaton jegére

A Balaton jegét vastag hóréteg borította be pénteken, ami visszafogja majd a jégképződést, így továbbra is életveszélyes rámenni a tó jegére - írta a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán pénteken.

2026. Január 10. 09:00, szombat | Belföld

MÁV-csoport: hosszabb menetidő a vonat- és a buszközlekedésben

A télies útviszonyok, illetve az esetleges váltóállítási problémák miatt országszerte hosszabb menetidővel közlekednek szombaton is a Volán-buszok és a vonatok, kimaradó járatokra is kell számítani

2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld

Kemény fagyokkal zárul a hét

Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.

2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld

Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás

Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.