Hírek
2012. Február 23. 07:05, csütörtök |
Külföld
Forrás: OrintPress
Oroszország az ázsiai búzapiac felé terjeszkedik

Oroszország hamarosan a világ harmadik legnagyobb búzatermelőjévé válhat, az ország célja az ázsiai régióba irányuló export növelése. Ez jelentős versenyhelyzetet generálna a piacon.
Az ázsiai búzapiac rohamosan fejlődik az elmúlt időszakokban, Oroszország számára pedig minden lehetőség adott, hogy megvesse a lábát ezen a piacon - írják a Quaestor elemzői.
Amennyiben ez sikerül, jelentős versenyhelyzetet generálna a piacon, ezáltal pedig visszaeshetnek a két legnagyobb termelő, Amerika és Ausztrália szállítmányai.Egyes felmérések szerint az Egyesült Államok Oroszország miatt már így is csökkentette az Észak-Afrikába irányuló szállítmányainak mértékét. A májusi szállítású búza árfolyama kis mértékű csökkenést követően 6,355 dollár vékánként.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:17, szerda | Külföld
Az új lengyel elnök a magyar-lengyel barátság fontosságáról beszélt
2025. Június 04. 07:15, szerda | Külföld
SZBU: az ukrán erők felrobbantották a Krími híd tartóoszlopait
Az ukrán erők víz alatti robbanószerkezetekkel felrobbantották kedden a Krími híd tartóoszlopait - közölte az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU).