Hírek
2025. Április 23. 07:43, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: a Voks 2025 tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását

A Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás tétje, hogy meg tudjuk-e akadályozni Ukrajna uniós csatlakozását és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől
- közölte Orbán Viktor miniszterelnök a Facebook-oldalára kedden feltöltött videóban.
A kormányfő annak apropóján tette közzé a nyilatkozatát, hogy kedden maga is kézhez kapta a szavazóívet, vagyis "gőzerővel zajlik a Voks 2025".
"Arra kérek mindenkit, éljen a véleménynyilvánító szavazás lehetőségével, mert egy olyan ügyben kérjük az emberek véleményét, amely évtizedekre meghatározza Magyarország sorsát" - fogalmazott.
A politikus kijelentette, hogy Ukrajna uniós csatlakozása óriási kockázatokkal jár. Veszélyezteti a magyarországi cégek működését, tönkreteszi a mezőgazdaságunkat, veszélybe sodorja a magyarországi munkahelyeket, sőt még a nyugdíjakat is.
"Közben ellenfeleink a brüsszeli bürokraták és hazai megbízottjaik mindent elkövetnek, hogy átnyomják Ukrajna európai uniós csatlakozását. A tét az, meg tudjuk-e ezt akadályozni és meg tudjuk-e védeni a magyar embereket az ezzel járó veszélyektől" - mondta.
"Magyarország sorsáról csak a magyar emberek dönthetnek, várjuk az ön véleményét is" - zárta nyilatkozatát Orbán Viktor.
A videónyilatkozat alatt az a szöveg olvasható, hogy "a Brüsszel-Tisza paktummal benyomnák Ukrajnát az Európai Unióba. Ne hagyjuk, hogy a magyarok feje felett döntsenek! Mondja el Ön is a véleményét! Elindult a Voks 2025".
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 01. 07:44, kedd | Belföld
Az államtitkár szerint ennyibe kerülne Magyarországnak az orosz energiaembargó
Az EU orosz energiára tervezett embargója akár 800 milliárd forinttal is megemelheti Magyarország energiakiadásait, ez az összeg nagyjából megegyezik a rezsicsökkentésre szánt költségvetési forrásokkal
2025. Július 01. 07:38, kedd | Belföld
Orbán Viktor: a Pride nem büszkeség, hanem balítélet
2025. Július 01. 07:33, kedd | Belföld
Hitelt kell felvennie a Fővárosnak
A fővárosi önkormányzat ez évi költségvetésének kiigazításáról döntött a Fővárosi Közgyűlés hétfő esti rendkívüli ülésén, a módosítás részeként húszmilliárd forinttal emelik a fővárosi önkormányzat folyószámla-hitel
2025. Június 30. 07:36, hétfő | Belföld
Nagy István: ingyen biztosítja a kormány a gazdáknak az öntözővizet
A kormány ingyenesen biztosítja a gazdák számára az öntözővizet azzal, hogy mintegy 10 milliárd forintnyi összegben átvállalja a vízdíj árának megfizetését a gazdálkodóktól