Hírek
2011. November 28. 13:44, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu
Obama elfeledkezett Istenről?

Az elnök mindenkinek hálát adott hálaadás napi beszédében, egyedül a legfontosabb személyről felejtkezett el – háborognak a konzervatív kommentátorok.
Az elnök szokásos heti internetes üzenetében elmondta, az ünnepet úgy fogja tölteni, mint minden amerikai: jókat eszik, focit néz, és arra gondol, milyen szerencsés, hogy ebben az országban élhet, és a nehézségek ellenére is reménykedhet egy vidámabb jövőben. Köszönetet mondott a tengerentúlon szolgáló katonáknak, a szegényeket segítő önkénteseknek és a zarándokoknak, az első telepeseknek és más hazafiaknak, akik azzá tették az Egyesült Államokat, ami.
A konzervatív kommentátoroknak valaki nagyon hiányzott a felsorolásból: a Mindenható. „Az amerikaiak 86 százaléka hisz valamilyen isteni lényben: legyen az Allah vagy Isten. Azt hiszem, egy ilyen valaki igazán megérdemelné, hogy megemlítsék – fogalmazott Eric Bolling, a Fox News műsorvezetője. – Szörnyen érzem magam” – tette hozzá. Ben Shapiro újságíró „hihetetlennek” nevezte, hogy az elnök nem beszélt az Úrról a „hagyományosan vallásos töltetű” ünnep kapcsán – bár nem lepődött meg, hiszen Obama köztudomásúan „harcos ateista”.
(New York Daily News, nydailynews.com)
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 21. 07:30, péntek | Külföld
Donald Trump: az Egyesült Államok nagyon rövid időn belül megköti a ritka földfémek kitermeléséről szóló megállapodást Ukrajnával
Az Egyesült Államok nagyon rövid időn belül megköti a ritka földfémek kitermeléséről szóló megállapodást Ukrajnával - közölte Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
2025. Március 21. 07:26, péntek | Külföld
Növeli az EU a pénzügyi és katonai támogatást Ukrajna számára
Az Európai Unió és tagállamok pénzügyi és katonai támogatása Ukrajna számára növekedni fog az év folyamán a háború mihamarabbi befejezése érdekében, és előmozdítják az ország uniós integrációját
2025. Március 20. 07:59, csütörtök | Külföld
Izrael harckocsikkal bevonult a Gázai övezet középső részébe
Izrael harckocsikkal elfoglalta a Gázai övezet középső részét keresztben átszelő, úgynevezett Necarim-folyosót – jelentette szerdán az izraeli katonai rádió.
2025. Március 20. 07:56, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - Fehér Ház: egyetértett Donald Trump és Volodimir Zelenszkij
Egyetértett az ukrán energiainfrastruktúrát érintő részleges orosz-ukrán tűzszünetről Donald Trump és Volodimir Zelenszkij, a technikai részleteket a következő napokban Szaúd-Arábiában egyeztetik a tárgyalódelegációk