Városlista
2025. szeptember 8, hétfő - Mária

Hírek

2018. Április 25. 07:34, szerda | Bulvár
Forrás: mti

Nyolcmillió éves elefánt maradványaira bukkantak Macedóniában

Nyolcmillió éves elefánt maradványaira bukkantak Macedóniában

Egy kihalt elefánt fosszília-maradványaira bukkantak paleontológusok a kelet-macedóniai Negotino térségében, a szakemberek szerint a lelet mintegy nyolcmillió éves lehet - közölte a helyi média kedden.

Az első vizsgálatok szerint egy 50 év körüli, 10 tonnás állat maradványait találták meg.

"A geológiai térkép alapján a lelet nyolcmillió éves" - közölte Biljana Garevska, a szkopjei Természettudományi Múzeum szakembere.

Robert Allagjozovski macedón kulturális miniszter a lelőhelyet felkeresve hangoztatta, hogy a paleontológiai felfedezés a Macedóniai Természeti Múzeum és bolgár partnere közötti együttműködés eredménye.

"Macedóniának vannak ritka különleges felfedezései, és ez az egyik leglátványosabb felfedezés, amely az országot Európa és a világ paleontológiai térképére helyezi" - tette hozzá a tárcavezető, aki ígéretet tett arra, hogy a minisztérium további támogatásban részesíti a kutatócsoport munkáját.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 08. 07:14, hétfő | Bulvár

Enyedi Ildikó örül annak, hogy a velencei közönség ráérzett filmje humorára

Lírai alkotásról van szó, de a velencei bemutatókon a közönség értékelte a film humorát, ami azt jelenti, hogy megértette a legmélyét

2025. Szeptember 07. 08:44, vasárnap | Bulvár

A legígéretesebb fiatal színésznek járó díjat nyerte el Velencében Enyedi Ildikó filmjének szereplője

A legígéretesebb fiatal, feltörekvő színésznek járó Marcello Mastroianni-díjat nyerte el a 82. Velencei Filmfesztiválon Enyedi Ildikó Csendes barát című filmjének szereplője, Luna Wedler svájci színésző.

2025. Szeptember 06. 09:10, szombat | Bulvár

Négy díjat nyert Velencében Enyedi Ildikó filmje, a Csendes barát

A világpremierje napján, pénteken egyből négy díjat Enyedi Ildikó filmje, a Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készült Csendes barát a 82. Velencei Filmfesztiválon - közölte a filmintézet pénteken az MTI-vel.

2025. Szeptember 04. 07:49, csütörtök | Bulvár

A HUNOR Magyar Űrhajós Program tiszteletére bocsátott ki bélyeget a Magyar Posta

A HUNOR Magyar Űrhajós Program tiszteletére bocsátott ki bélyeget a Magyar Posta szerdán Budapesten.