Hírek
2013. Július 24. 08:33, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Nyolcezer körbála szalma gyullad ki a beregi Jándon
Nyolcezer körbála szalma gyulladt ki és ég egy mezőgazdasági telephelyen a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Jándon - közölte a térségi katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője szerda reggel az MTI-vel.
Takács Judit elmondta, a tűzoltók hajnalban kapták a jelzést és vonultak hármas kiemelt riasztási fokozat keretében a tejüzem telephelyére, ahol egy oldalról nyitott tárolóépületben lévő körbálák gyulladtak ki egyelőre ismeretlen okból.
A tüzet hat tűzoltóegység három vízsugárral folyamatosan oltja, a tüzet megfékezése azonban még órákig eltarthat - ismertette a szóvivő. A szomszédos épületből állatokat mentettek ki a tűzoltók.
A vásárosnaményi, mátészalkai, fehérgyarmati, kisvárdai és nyíregyházi tűzoltók mellett a helyszínen van a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat is. A tűz okát várhatóan tűzvizsgáló bevonásával fogják vizsgálni - tette hozzá a hadnagy.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon
Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek
2025. November 01. 08:55, szombat | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: sikeresen zárult az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat
Sikeresen zárult a rendszerváltás óta szervezett legnagyobb katonai gyakorlat, az Adaptive Hussars 2025 - jelentette be a honvédelmi miniszter pénteken Budapesten, a gyakorlat zárórendezvényén.
2025. Október 31. 08:05, péntek | Belföld
Nagy Márton: a gazdasági növekedés az idei évben 0,5 és 1 százalék között alakul
2025. Október 31. 08:04, péntek | Belföld
Orbán Viktor: lesz 14. havi nyugdíj
Lesz 14. havi nyugdíj - jelentette be Orbán Viktor kormányfő csütörtök este a Facebook-oldalán.
