Hírek
2011. Július 20. 14:25, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Önkéntesek tisztítják meg a veszprémi Völgyikút parkot
Több mint 800 szavazattal Veszprém nyerte meg a WWF Facebook oldalán meghirdetett szavazást, Gyöngyöst és Székesfehérvárt megelőzve. Így a NaturAqua önkéntes napot július 23-án a Völgyikút parkban tartják meg.
A WWF Facebook oldalán meghirdetett szavazást több mint 800 vokssal Veszprém nyerte. Gyöngyöst és Székesfehérvárt megelőzve, így a NaturAqua önkéntes napot július 23-án a Völgyikút parkban tartják meg. A zöldterület egy még természetes formájában hagyott, bakonyi erdőrészletet rejt alig pár percre a városközponttól. Ez a dús aljnövényzetű, sűrűn benőtt erdő nem csak a páramegtartást segíti, de ideális élőhely az állatoknak is.
A parkban a NaturAqua és a WWF önkéntesei cserjéket és évelőket ültetnek a sétányok mentén. A fák hűs árnyékában pihenőszigetet helyeznek ki, rendezik a patak medrét, lefestik a padokat és korlátokat, és a szemetet is összeszedik.
Az önkéntesek jelentkezését az onkentes@wwf.hu e-mail címen várják.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 30. 13:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: felszólítjuk a miniszterelnököt, azonnal hozza nyilvánosságra a von der Leyen-Magyar Péter paktum részleteit
2026. Május 30. 13:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: az uniós források hazahozatalának ára \"az orbáni korrupció\" megszüntetése volt
Egyetlen ára volt a 6000 milliárd forintos uniós források hazahozatalának: az orbáni korrupció folytatásának teljes megszüntetése - közölte a miniszterelnök a Facebook-oldalán péntek este.
