Hírek
2012. Január 04. 08:25, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
NGM: nem lesz jegybanki adósságfinanszírozás
A Nemzetgazdasági Minisztérium cáfolta, hogy a Magyar Nemzeti Bank devizatartalékainak egy részét a kormány gazdaságélénkítő tőkeinjekcióra használná fel.
Az Index.hu korábban azt írta, hogy a megyei önkormányzatok 180 milliárd forintos átvállalt adósságának kifizetésére és gazdaságélénkítő tőkeinjekcióra használná fel kormány a Magyar Nemzeti Bank devizatartalékainak egy részét, az internetes lap szerint kormányközeli forrásból is megerősítették a szándék tényét.
A gazdasági tárca közleményében utalt Matolcsy György december 7-i tájékoztatójára, amelyen a miniszter azt mondta, hogy 'a devizatartalék ilyen felhasználása szigorúan tilos. Mint ahogy a növekedés támogatására is Matolcsy György akkor a jegybank által.
A Nemzetgazdasági Minisztérium közleményében azt írja, hogy a miniszter rendszeresen konzultál Simor András jegybankelnökkel arról, hogy milyen monetáris eszközökkel lehet élénkíteni a gazdasági növekedést, hasonlóan azokhoz, amilyeneket a világ nagy központi bankjai, így az Európai Központi Bank, az amerikai Fed, vagy éppen a Bank of England alkalmaz.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 11:00, szombat | Belföld
Tanács Zoltán: a robotika elképesztő sebességű iparág
A robotika elképesztő sebességű iparág - hangoztatta Tanács Zoltán tudományos és technológiai miniszter pénteken Győrben
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
