Városlista
2026. január 26, hétfő - Vanda

Hírek

2025. Május 07. 06:00, szerda | Belföld
Forrás: MTI

NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál

NGM: a hazai üzemanyagárak jelentősen kedvezőbbek a szomszédos országok átlagánál

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatai alapján Magyarországon az üzemanyagárak áprilisban is érdemben kedvezőbbek maradtak a szomszédos országok átlagánál

- hívta fel a figyelmet keddi közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

Az Európai Unió Weekly Oil Bulletin jelentése alapján a 95-ös oktánszámú benzin havi átlagára itthon 589 forint volt, ami 17 forinttal alacsonyabb a környező országokban mért 606 forintos átlagárnál.

A dízel üzemanyag esetében a 600 forintos magyar átlagár 13 forinttal volt kedvezőbb a szomszédos országok 613 forintos átlagáránál. Mindez jól mutatja, hogy a magyar üzemanyagárak nemcsak versenyképesek, hanem érzékelhetően alacsonyabbak is a szomszédos országokhoz képest - hangsúlyozta az NGM.

Kiemelték: a kormány célja, hogy a magyar családok és a hazai vállalkozások megfizethető áron vásárolhassanak üzemanyagot. Ennek érdekében folyamatosan figyelemmel kíséri a hazai és nemzetközi piaci trendeket, és szükség esetén intézkedéseket tesz annak érdekében, hogy az árak a lehető legkedvezőbb szinten maradjanak és a magyar embereknek ne kelljen többet fizetniük az üzemanyagért a szomszédos országok lakosságához képest.

A Nemzetgazdasági Minisztérium a KSH jelentése alapján megerősítette, hogy a magyar üzemanyagárak továbbra is versenyképesek maradtak, és az árkülönbség érdemben növekedett a szomszédos országokhoz képest.
A cél az, hogy a hazai piac stabilitásának és versenyképességének fenntartásával biztosítsák a magyar családok és vállalkozások számára a kedvező üzemanyagárakat. A kormány továbbra is bízik az üzemanyagkereskedőkkel való konstruktív együttműködésben a stabil és versenyképes árak megőrzése érdekében - szögezte le az NGM.

Címkék: üzemanyagár

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 25. 08:39, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 4. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 25. 08:38, vasárnap | Belföld

Szijjártó Péter szerint az ukrán kormány Tisza néven indul a magyar parlamenti választáson

Az ukrán kormány is elindul a magyar parlamenti választáson a Tisza Párt nevében, így az április 12-i szavazás tétje, hogy Ukrajna vagy Magyarország

2026. Január 25. 08:36, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a nemzeti petícióban három dologra lehet nemet mondani

A 2026-os választásnak az egyik tétje, hogy Magyarországot ebbe a pénzügyi adósrabszolgaságba engedjük-e, vagy pedig nemet mondunk és ellenállunk.

2026. Január 25. 08:30, vasárnap | Belföld

A Tisza új külügyi vezetője: Magyarország a Nyugathoz tartozik, és vége lesz a kompország státuszunknak

Magyar Péter YouTube-csatornáján beszélt minderről Orbán Anita, akit nemrég jelentettek be a Tisza Párt új külügyi vezetőjeként.