Hírek
2022. Április 12. 10:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Németországban elítélt pedofilt fogtak el Magyarországon
Elfogott a magyar rendőrség egy német férfit, aki ellen a német hatóságok európai elfogatóparancsot adtak ki gyermek sérelmére elkövetett szexuális erőszak és szexuális kényszerítés miatt
- közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) kedden a police.hu oldalon.
A közlemény szerint a férfi 1992 és 1999 között folyamatosan zaklatta és szexuálisan bántalmazta a rábízott gyermeket. A bíróság gyermek sérelmére elkövetett kétrendbeli szexuális erőszak és 26 rendbeli szexuális kényszerítés miatt jogerősen börtönbüntetésre ítélte a tettest, aki a kiszabott büntetést nem kezdte meg, és elérhetetlenné vált a német hatóságok számára.
A német rendőrség tudomása szerint a férfi külföldre utazott, ezért Türingia tartomány Erfurt Megyei Bírósága európai elfogatóparancsot bocsátott ki ellene. A külföldi célkörözési nyomozók április elsején az ENFAST (Célkörözési Egységes Európai Hálózat) magyarországi egységét, a KR NNI életvédelmi és célkörözési főosztályának munkatársait kérték arra, hogy a feltehetően Magyarországon bujkáló elítéltet elfogják - írták.
Tudatták: a férfit a rendőrök pénteken a Somogy megyei Igalon találták meg, majd őrizetbe vették. Kiadatásáról a későbbiekben döntenek a magyar hatóságok.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Május 12. 09:00, kedd | Belföld
OGY - Gajdos László: a szennyező cégek Európa legnagyobb bírságára számíthatnak
2026. Május 12. 07:33, kedd | Belföld
Megalakult az új Országgyűlés – az IPOSZ szerint a kkv-kat érintő döntéseknél nagyobb szerepet kell kapniuk az érdekképviseleteknek
Az áprilisban megválasztott képviselők ünnepélyes eskütételével szombaton megalakult az új Országgyűlés.
