Városlista
2026. április 26, vasárnap - Ervin

Hírek

2018. November 13. 05:00, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Nem rekedt külföldön utasa a csődbe ment Fáraók Toursnak

Nem rekedt külföldön utasa a csődbe ment Fáraók Toursnak

Nem rekedt külföldön utasa a csődbe ment Insight Tours Kft. Fáraók Tours utazási irodának, legalábbis a biztosítóhoz nem érkezett bejelentés hazautazni nem tudó utasokról

- közölte az Kft-hez tartozó iroda vagyoni biztosítékát kezelő Colonnade Insurance S.A. Magyarországi Fióktelepe az MTI-vel hétfőn.

Az elmaradó utazásokkal kapcsolatban sem érkezett egyelőre kárbejelentés, azokat a biztositek@colonnade.hu címre várják.

Budapest Főváros Kormányhivatala november 9-én törölte az irodát a hatósági nyilvántartásból, és egy évre eltiltotta az utazásszervezői és közvetítői tevékenység folytatásától.

A kormányhivatal hétfői közleménye szerint azért döntöttek így, mivel a Fáraók Tours utazási irodát működtető Insight Tours Kft. a kormányhivatal ellenőrzése során nem volt képes hitelt érdemlően igazolni azt, hogy a továbbiakban is képes utasai el- és hazautaztatását biztosítani. A hatósági döntés értelmében az utazási iroda köteles a befizetett előlegeket és részvételi díjakat teljes összegben visszafizetni. Amennyiben erre nem képes, úgy az utazási iroda vagyoni biztosítékát szolgáltató Colonnade Insurance S.A. Magyarországi Fióktelepe biztosítótársaság fogja megtenni a szükséges intézkedéseket az utazási iroda vagyoni biztosítékának terhére - írták.

A Fáraók Tours honlapján közzétett közlemény szerint az egyiptomi zavargások utáni gazdasági nehézségek miatt jelentős pluszköltsége keletkezett a cégnek. Mint írták, mindent megtettek annak érdekében, hogy a megnövekedett repülőjegyár, szállásköltségek, és egyéb kötelező kiadások ellenére biztosíthassák a kiutazást, de végleg befejezik működésüket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Orbán Anita miniszterelnök-helyettes lesz

Miniszterelnök-helyettes lesz az új kormányban Orbán Anita - jelentette be Magyar Péter leendő kormányfő Facebook-oldalán szombaton.

2026. Április 26. 10:00, vasárnap | Belföld

Kapitány István: szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, megteremtjük a piac bizalmát

Szakítunk a felelőtlenül tervezett és átláthatatlan költségvetésekkel, és megteremtjük a piac bizalmát - írta a leendő gazdasági és energetikai miniszter szombaton a Facebookon.

2026. Április 26. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: az erős, viharos szél felkavarhatja a port

Vasárnap az erős, több helyen viharos szél felkavarhatja a port, ami a látótávolság csökkenéséhez vezethet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. vasárnap reggeli veszélyjelzésében.

2026. Április 26. 08:21, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése

Miközben Orbán Viktor menekül a felelősségvállalás elől, a háttérben zajlik az ország elhagyásának előkészítése és a lopott vagyonok kimenekítése