Hírek
2016. November 30. 10:17, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Nem lesz gáz: elég lesz bőven télre a földgáz

A téli időszakra Magyarország bőven elég földgázzal rendelkezik.
Télen a lakosság gázfogyasztása 2,33 milliárd köbméter, a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) javaslatára kidolgozott új szabályozás révén viszont a fűtési szezon kezdetén 3,7 milliárd köbméter földgáz volt a magyar gáztárolókban, az országban 3,2 millió háztartás fogyaszt gázt - mondta a MEKH szóvivője az M1 aktuális csatornán szerdán.
Scherer Zsolt hozzátette: keletről, Ukrajna felől és nyugatról is folyamatosan érkezik az orosz eredetű gáz Magyarországra a vezetékrendszeren keresztül.
A szóvivő közölte: az új szabályozás szerint a tárolókban annak a gáznak a 60 százalékát kell elhelyezni, amennyit az elmúlt 10 év legnehezebb telén fogyasztott a lakosság.
Közölte, a hivatal számításai szerint ez 2 milliárd köbméter, és ehhez képest van még egy biztonsági tároló, amelyben közel 1 milliárd köbméter földgáz található.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld
Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya
Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál