Városlista
2026. március 22, vasárnap - Beáta, Izolda, Lea

Hírek

2011. Október 20. 14:25, csütörtök | Belföld
Forrás: HírTV

Nem írhatják rá a gyógyszer nevét

Nem írhatják rá a gyógyszer nevét

Jövőre a koleszterinszint-csökkentőknél már nem írhatná rá a receptre az orvos a gyógyszer nevét, csak a hatóanyagét, a patikusnak pedig a legolcsóbbat kellene kiadnia az azonos hatóanyagúak közül – írja a Magyar Nemzet.

Ettől azonban eltérhetne a patikus, ha a beteg kifejezetten kéri, hogy az addig használt orvosságát szeretné tovább szedni. (lm)

Magyar Nemzet

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.

2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld

Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor

Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.