Városlista
2025. október 21, kedd - Orsolya

Hírek

2020. Március 06. 06:14, péntek | Belföld
Forrás: mti

Negyvenszeresére nőtt az e-töltések száma 2017-től

Negyvenszeresére nőtt az e-töltések száma 2017-től

A Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) adatai alapján az elektromos autó töltések száma meghaladta az 560 ezret tavaly, a töltőoszlopok száma pedig megközelítette az 1400-at.

A hivatal csütörtöki tájékoztatása szerint az e-töltések száma csaknem negyvenszeresére nőtt, 2017-ben még alig haladta meg a 13 ezret, 2018-ban 160 ezer volt.

A töltésre fordított energia hasonló ütemben emelkedett, 2017-ben 123 ezer kilowattóra (kWh) volt, 2018-ban meghaladta az 1,5 millió kWh-t, tavaly pedig alig maradt el az 5,5 milliótól.

A töltőoszlopok száma egy év alatt a duplájára, 672-ről 1362-re emelkedett. Tavaly év végén a legtöbb, 699 töltőoszlop a közép-magyarországi régióban üzemelt, majd ezt követte a közép-dunántúli régió 191, és a nyugat-dunántúli 126 töltőoszloppal.

Magyarországon csaknem 16 800 jármű rendelkezik zöld rendszámmal, a tisztán elektromos meghajtásúak száma meghaladja a 6500-at. A 2018 év végi adatokhoz képest a növekedés közel 75 százalékos, akkor 9560 zöld rendszámú autó volt bejegyezve.

Az elektromos autók töltését szolgáló nyilvános töltőállomások üzemeltetését a MEKH által kiadott engedély alapján lehet végezni, ide tartoznak például a közterületen, a közintézmények ügyfélparkolóiban, az üzemanyagtöltő-állomásokon vagy a nyilvános parkolókban lévő töltőberendezések. A lakossági fogyasztók esetében a saját berendezésen keresztül történő töltés nem engedélyköteles - közölte az energetikai hivatal.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld

Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron

Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.

2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld

Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt

Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament

Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.

2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld

Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak

A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget