Hírek
2022. Október 28. 16:32, péntek |
Belföld
Forrás: mti
NAV: fiktív számlázási láncot tártak fel a pénzügyőrök
Többszereplős fiktív számlázási láncot tárt fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) egy fa- és építőanyag-nagykereskedőnél.
A NAV azt közölte pénteken az MTI-vel, hogy egy fa-, építőanyag-, és szaniteráru-nagykereskedő egyéni vállalkozó bevallásaiban nem tüntette fel az online számlarendszerbe rögzített számlákat, és a felszámított adót sem fizette meg.
A NAV-ellenőrzés egy többszereplős számlázási láncot tárt fel: a vállalkozó medencefóliázásról, tetőszigetelésről, PVC-fólia-vásárlásról kapott számlákat különféle társaságoktól, amelyeket továbbszámlázott.
Azt írták, hogy a számlakibocsátó cégek csak papíron működtek, nem voltak alkalmazottaik, alapanyagokkal, és az értékesített termékekkel sem rendelkeztek; az ügyvezetők strómanként jártak el mások megbízásából.
A nagykereskedő a befogadott számlák ügyleteit valós teljesítés nélkül számlázta tovább, ezért a fiktív számlákkal a láncban őt követő szereplők szintén minimalizálni tudták adójukat.
A NAV a vállalkozónál csaknem 50 millió forintos adókülönbözetet állapított meg.
A befogadott fiktív számlák alapján a láncban felette álló szereplők ugyancsak számíthatnak a NAV ellenőrzésére - áll a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: februárban egyszerre nagyobb összeget kapnak a nyugdíjasok
Amit vállaltunk, teljesítjük: 2026-ban is megőrizzük a nyugdíjak vásárlóértékét, februárban érkezik a 13. havi nyugdíj és a 14. havi nyugdíj első heti részlete - közölte hétfői közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM)
2025. December 23. 08:57, kedd | Belföld
NGM: idén is előrehozottan, karácsony előtt érkeznek a családtámogatási ellátások
A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy a családok egyre több pénzből tudjanak gazdálkodni, hogy a karácsony az ünnep meghittségéről és valódi értékeiről szóljon.
2025. December 23. 08:55, kedd | Belföld
Fuvarozók tüntettek a tervezett útdíjemelés ellen Budapesten és környékén
Fuvarozók tüntetettek a tervezett útdíjemelés ellen hétfőn Budapesten és környékén, ez a rendőrség folyamatos tájékoztatása szerint időszakosan több helyen okozott torlódást, lassulást.
2025. December 23. 08:54, kedd | Belföld
Orbán Viktor: Háborúmentes karácsonyunk lesz
Egy háborúmentes karácsonyunk lesz, de a háborús veszély nem múlt el - figyelmeztetett Orbán Viktor miniszterelnök a TV2 Tények című műsorának különkiadásában hétfőn este.
