Városlista
2025. szeptember 5, péntek - Viktor, Lőrinc

Hírek

2018. Április 27. 07:26, péntek | Belföld
Forrás: mti

Napelemekkel fedték be a keszthelyi kórház parkolóját

Napelemekkel fedték be a keszthelyi kórház parkolóját

Több mint 100 millió forintos támogatással napelemes kiserőművi rendszert alakítottak ki a keszthelyi kórházban; az intézmény udvarán lévő parkolók fölött áramot termelő napelemtáblákat helyeztek el

- közölte a kórház az MTI-vel. A keszthelyi egészségügyi intézmény 106,53 millió forint vissza nem térítendő európai uniós forrásból alakította ki a napelemes rendszert, ami a kórház villamosenergia-igényének kielégítését szolgálja. A beruházás teljes egészében a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program pályázati támogatásában valósult meg.

A parkoló gépkocsibeállói fölött két blokkban összesen 588 napelemet szereltek fel, a kórház dolgozói ezek alatt parkolhatnak járműveikkel. A beruházással az intézmény éves energiafogyasztásának mintegy hetedét termeli majd meg a kiserőmű, amivel évente várhatóan több mint hétmillió forintot takarítanak meg.

A Széchenyi 2020 program keretében megvalósult fejlesztés próbaüzeme sikeres volt, a rendszert hamarosan működésbe állítják - derül ki az intézmény közleményéből.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 05. 07:59, péntek | Belföld

Szijjártó Péter elutasította lengyel kollégája, Radoslaw Sikorski újabb bírálatát

A magyar külügyminiszter szerint nem \"játszik más csapatban\"!

2025. Szeptember 04. 07:38, csütörtök | Belföld

A kínai győzelem napján vett részt Szijjártó Péter

Magyarország egy olyan ország, amely nem a világ blokkosodásában, hanem egy globális együttműködésben érdekelt - mondta a külügyminiszter.

2025. Szeptember 03. 07:18, szerda | Belföld

Panyi Miklós: több ezer ügyfél jelentkezett egy nap alatt a fix 3 százalékos hitelre

A fix 3 százalékos hitel iránti érdeklődés óriási, a bankoknál egy nap alatt több ezer ügyfél jelentkezett - közölte a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára kedden a Facebook-oldalán.