Hírek
2012. Április 05. 14:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Nagy az érdeklődés a gyulai Földbank iránt

Az önkormányzat azért vezette be az újszerű föld-kezelési rendszert, hogy összehozzák az érdeklődő feleket, vagyis azokat, akik földet szeretnének szerezni és azokat, akik el- vagy kiadnák a sajátjukat.
Az alpolgármester azt mondta a Gazdasági Rádiónak, a cél az, hogy az elhanyagolt területeket is megfelelő módon, aktívan hasznosítsák, vagyis a városi tulajdonú földterületek, parcellák egységes kezelése, hasznosítása és bérbeadása, az elhanyagolt zártkertek és hobbitelkek művelésbe vonása, szociális alapú hasznosítása. A földbank a mezőgazdasági tevékenységre alapított Gyulai Mezőgazdasági-Városfejlesztési Kft. keretein belül működik, a társaságot az önkormányzat januárban alapította.
Alt Norbert szerint a programban az önkormányzat területei is benne vannak, a kezdeményezés ezeket is segít egységesen kezelni és szociális alapon hasznosítani.A földbank közvetítő szerepet is vállal bérlők és a bérbeadók, eladók és vevők között, egyelőre helyi szinten, később a város környéki településekre is kiterjesztené tevékenységét.
A rendszer indulása nagy érdeklődést váltott ki a lakosság részéről, kisebb földterületekkel rendelkező tulajdonosok érdeklődtek, valamint idős emberek, akik nem tudják karban tartani zártkertjeiket.A földtulajdonos csak kezelésbe adja a földjét, amiért térítést nem kap, azonban tulajdonjoga megmarad.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait
Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.
2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld
Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása
Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.
2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld
Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s
A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -