Városlista
2025. június 1, vasárnap - Tünde

Hírek

2020. Október 31. 08:00, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Molotov-koktéllal és késsel támadt rendőrökre egy iszlamista kamasz Tatárföldön

Molotov-koktéllal és késsel támadt rendőrökre egy iszlamista kamasz Tatárföldön

Lelőttek a rendőrök egy iszlamista kamaszt, aki Molotov-koktéllal és késsel támadt rájuk a muszlim többségű Tatárföldön - közölte honlapján az orosz belügyminisztérium helyi parancsnoksága.

A támadó nemsokkal éjfél után két gyújtópalackot dobott Kukmor település rendőrőrsére, majd megpróbált elmenekülni a helyszínről. A 16 éves kamasz "Allahu akbar!" kiáltással rántott kést az őt utolérő rendőrökre, majd egyiküket legkevesebb három szúrással megsebesítette, ezért figyelmeztető lövések leadása után agyonlőtték.

Az orosz Nyomozó Bizottság (SZK) terrorcselekmény-kísérlet címén indított vizsgálatot az ügyben. Az Interfax úgy értesült, hogy a támadó baskír származású helyi lakos volt, aki rendőrség szélsőséges cselekedetekre hajlamos személyként tartott számon.

A sérült rendőrt kórházban ápolják, állapota nem életveszélyes.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 31. 08:10, szombat | Külföld

Duna Napok - Színes programkínálattal kezdődött el a 11. Duna Napok Torockón

Színes programkínálattal, kiállítással, kézművesvásárral és kiadós koncertprogrammal kezdődött el pénteken a 11. Duna Napok az erdélyi Torockón.

2025. Május 29. 05:00, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodá

Donald Trump nem támogat új szankciókat Oroszország ellen abban az esetben, ha sikerül közel kerülni egy megállapodáshoz a harcok lezárásáról - erről az amerikai elnök szerdán beszélt újságírók előtt.

2025. Május 28. 20:03, szerda | Külföld

Továbbra is ömlik a víz a parajdi sóbányába, megyei válságstáb alakult a turizmus megmentésére

Továbbra is ömlik a megduzzadt Korond-patak vize a parajdi sóbányába, és szerdán várhatóan a létesítmény turisták által látogatható részét is eléri.

2025. Május 28. 17:25, szerda | Külföld

Súlyosan megsebesített egy medve egy nőt Szlovéniában

Barnamedve támadt rá egy nőre, és súlyosan megsebesítette Szlovéniában, a fővárostól, Ljubljanától mintegy tíz kilométerre délkeletre fekvő Skofljica külvárosában, egy erdőszélen - közölte szerdán a ljubljanai rendőrség.