Városlista
2026. április 24, péntek - György

Hírek

2017. December 19. 18:00, kedd | Belföld
Forrás: mti

Mintegy negyvenezer cipősdoboznyi ajándékot gyűjtött össze a Baptista Szeretetszolgálat

Mintegy negyvenezer cipősdoboznyi ajándékot gyűjtött össze a Baptista Szeretetszolgálat

Mintegy negyvenezer cipősdoboznyi ajándékot sikerült idén összegyűjtenie a Baptista Szeretetszolgálat munkatársainak és önkénteseinek,

akik még mindig aktívan dolgoznak, hogy karácsonyig a legrászorulóbbaknak eljutassák a csomagokat.

Kedden a Magyar Nemzeti Múzeumban látott vendégül csaknem kétszáz iskolást a szeretetszolgálat, akiknek műsorral és ajándékokkal is készültek. A helyszínen Szilágyi Attila, a szeretetszolgálat kommunikációs igazgatója jelentette be a hivatalosan szerdán záruló gyűjtés eredményeit.

Hozzátette: a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara mintegy egymillió forintos felajánlásából további 200 családnak tudtak tartós élelmiszerekből álló csomagot összeállítani.

Suba Péter, a kamara főigazgató-helyettese kiemelte: a tagságtól nem áll távol az ilyen típusú jótékonykodás, hiszen több éve rendezik meg a Magyarok Kenyere elnevezésű jótékonysági programot, amelynek keretében évről évre több ezer magyar és határon túli gazdálkodó ajánlja fel terményének egy részét, hogy abból több száz tonna kenyér és péksütemény készülhessen, amelyet rászoruló gyerekekhez juttatnak el.

Hozzátette: a kamara dolgozói a Baptista Szeretetszolgálat idei gyűjtéséhez több mint 500 cipős dobozzal járultak hozzá, továbbá önkéntes munkával is segítették a program sikerét.

A Baptista Szeretetszolgálat 14. alkalommal szervezte meg országos karácsonyi adománygyűjtő akcióját az adventi időszakban, amelynek keretében idén országszerte 200 gyűjtőponton várták a gyerekeknek szánt, ajándékokkal megtöltött dobozokat, valamint a 1355-ös telefonszám hívásával a felajánlásokat.

A csomagokba elsősorban játékot, könyvet és nem romlandó édességeket vártak.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 24. 15:00, péntek | Belföld

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben

A Wizz Air védve van a kerozinárak gyors változásával szemben - közölte a légitársaság, miután egy versenytársának vezetője a Wizz Air várható próblémáiról beszélt a magas kerozinár és az ellátási problémák miatt.

2026. Április 24. 14:00, péntek | Belföld

Európai Ügyészség: készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni

Készen állunk a magyar kollégákkal együtt dolgozni - mondta Laura Kövesi, az Európai Ügyészség (EPPO) vezetője a 11. delphi gazdasági fórumon tartott sajtótájékoztatón csütörtökön.

2026. Április 24. 12:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat

A Tisza-kormány megnyitja az ügynökaktákat - közölte a választáson nyertes párt miniszterelnöke csütörtökön a Facebookon.

2026. Április 24. 07:16, péntek | Belföld

Mol: megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába

Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába - közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.