Hírek
2013. Február 27. 05:00, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Mindennapi avokádóval megőrizheti egészségét!
Az avokádó rendszeres fogyasztása minőségileg javítja az étkezést és a kulcsfontosságú egészségügyi markereket - állítja egy új elemzés, amelyről a Fox News számol be. A kutatók összefüggést találtak az avokádó fogyasztása, a jó koleszterinszint emelkedése, az alacsonyabb testsúly és BMI érték között.
Az avokádó fogyasztása emellett csökkenti az anyagcsere szindróma kialakulásának kockázatát, ami egyben együtt jár a szív-és érrendszeri betegségek megelőzésével is. A metabolikus szindróma tünetei közé tartozik a magas vérnyomás, a nagyobb testsúly és a magasabb vércukorszint.
Jelen tanulmányuk keretében a szakemberek közel 18 ezer felnőtt egészségügyi adatait vették szemügyre. Közülük 347-en fogyasztottak rendszeresen avokádót. Megállapították, hogy általában azok, akik avokádót fogyasztanak, többet esznek gyümölcsöt is, és kevesebbet fogyasztanak a cukros és magas szénhidráttartalmú ételekből.
Az avokádót fogyasztóknak alacsonyabb volt a vérnyomásuk, magasabb a jó koleszterinszintjük, emellett BMI, vagyis testtömeg-indexük is alacsonyabb volt, mint az avokádót nem fogyasztó csoport tagjainak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 09. 08:00, péntek | Belföld
Kemény fagyokkal zárul a hét
Akár mínusz 12 Celsius-foknál is hidegebb éjszakai fagyok várhatók a hétvégén, és nappal is országos fagyra kell készülni.
2026. Január 09. 07:59, péntek | Belföld
Mávinform: az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást az időjárás
Péntek hajnalban az észak-balatoni vonalon okoz jelentősebb fennakadást a téli időjárás, a többi vonalon azonban folyamatos a közlekedés - közölte a Mávinform pénteken korán reggel a honlapján.
2026. Január 09. 07:57, péntek | Belföld
Gulyás Gergely szerint minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra
A jelenlegi helyzetben minden másnál veszélyesebb, ha a magyar baloldal kerül kormányra - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kell még valamit mondanom, Ildikó? című podcast csütörtökön megjelent epizódjában.
