Hírek
2023. Március 12. 08:34, vasárnap |
Belföld
Forrás: Alapjárat.hu
Miért helyez ki ilyen kék prizmákat a Magyar Közút egyes utak mellé?

Az ország több pontján is speciális, kék színű prizmákat telepítettek az utak mentén.
A Magyar Közút Zrt. csapata csütörtök délelőtt kezdte meg 220 kék színű prizma felszerelését a 811-es úton. A művelet célja az, hogy csökkentsék a balesetek számát - írja az Alapjárat.hu.
A közutasok most ezekkel a kék színű vadriasztó prizmákkal szeretnék csökkenteni a vadbalesetek számát. 50 méterenként, mindkét oldalon elhelyezik ezeket a prizmákat az útszélesség jelző oszlopokon.
A szakemberek azt remélik, hogy ezzel a módszerrel el tudják riasztani a vadakat attól, hogy akkor keljenek át az úton, amikor arra épp egy jármű közeledik. A vadak ugyanis általában sötétben, hajnalban mozognak. Ekkor a járművek tompított fényszórója megvilágítja a prizmákat, majd a fény tovább szóródik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:50, hétfő | Belföld
Megújul a fonyódi kikötő
2025. Szeptember 15. 07:49, hétfő | Belföld
Varga-Bajusz Veronika: óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.