Hírek
2024. Április 02. 07:53, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Meteorológia: hétfőn hőségnapot regisztráltak
Kelebián 30,2 Celsius-fok volt hétfőn kora délután, ez pedig azt jelenti, hogy idén április 1-jén volt az első hőségnap - közölte a HungaroMet Zrt a Facebook-oldalán.
Azt írták: az előzetes adatok alapján jócskán megdőlt az erre a napra vonatkozó melegrekord, és máris megvan 2024-ben az első hőségnap. Hőségnapnak azt nevezik, amikor a hőmérséklet csúcsértéke meghaladja a 30 Celsius-fokot.
A bejegyzéshez készített infografika szerint Kelebián hétfőn kora délután 30,2 fokot mértek. Az erre a napra vonatkozó korábbi melegrekordot Körmenden mérték, 1989-ben, akkor április 1-jén 27,7 fokot regisztráltak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 29. 15:21, péntek | Belföld
Magyar Péter: 16,4 milliárd euró felszabadításáról állapodtunk meg
Az Európai Bizottság elnökével 16,4 milliárd euró, mintegy 6000 milliárd forint uniós forrás felszabadításáról állapodtunk meg - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök Brüsszelben pénteken.
2026. Május 29. 13:00, péntek | Belföld
Sulyok Tamás aláírta a a Magyarország Nemzetközi Büntetőbíróságból történő kilépése visszavonásáról szóló törvényt
2026. Május 29. 11:00, péntek | Belföld
Kátai-Németh Vilmos: át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert
Át kell világítani a gyermekvédelmi rendszert - jelentette ki a szociális és családügyi miniszter Szegeden csütörtök este, miután egyeztetett a Szent Ágota Gyermekvédelmi Szolgáltató vezetőivel.
