Hírek
2018. Október 12. 09:18, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Mesterlövészeknek kell kilőniük egy veszélyessé vált gázpalackot Budapesten

Mesterlövészeknek kell kilőniük egy veszélyessé vált gázpalackot Budapest XV. kerületében a Szerencs utcában csütörtök este, a művelet miatt 25 lakónak el kell hagynia otthonát.
Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az esettel kapcsolatban azt mondta az MTI-nek, hogy egy 25 négyzetméteres műhelyben tűz keletkezett, és a helyiségben lévő gázpalackban a tűz miatt veszélyesen megnőtt a nyomás.
A gázpalackot ki kell lőni, emiatt 300 méter sugarú körben le kell zárni a Szerencs utca és az Eötvös utca kereszteződésének környékét.
A Budapesti Közlekedési Központ (BKK) tájékoztatása szerint a terület lezárása miatt a 125-ös busz terelt útvonalon jár.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 21. 07:24, kedd | Belföld
Mávinform: ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a vonatok a Keleti pályaudvaron
Elhárították a hibát, ismét korlátozás nélkül közlekedhetnek a Keleti pályaudvarra érkező és az onnan induló vonatok - közölte a Mávinform a honlapján hétfőn kora este.
2025. Október 21. 07:23, kedd | Belföld
Orbán Viktor Szerbia elnökével tárgyalt
Orbán Viktor miniszterelnök hétfőn hivatalában fogadta Aleksandar Vučićot, a Szerb Köztársaság elnökét - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet meghosszabbításához a parlament
Hozzájárulhat a veszélyhelyzet jövő májusig történő meghosszabbításához kedden az Országgyűlés, amely elfogadhatja a politikai erőszak terjedése elleni fellépésről szóló országgyűlési határozati javaslatot is.
2025. Október 21. 07:22, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: a nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az EU-nak
A világ előtt álló jelenlegi nagy biztonsági kihívások megoldásában nem osztottak lapot az Európai Uniónak, így jár az, aki háborúpárti álláspontot képvisel, aki szítja a feszültséget