Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2018. Június 14. 05:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Mérsékelték a felhőszakadás miatt kiadott figyelmeztetéseket

Mérsékelték a felhőszakadás miatt kiadott figyelmeztetéseket

Már sehol sincs érvényben másodfokú figyelmeztetés felhőszakadás veszélye miatt, de továbbra is az egész országban várhatók heves esőzések.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat MTI-hez szerda délután eljuttatott veszélyjelzése szerint elsőfokú a figyelmeztetés felhőszakadás veszélye miatt az egész országra, emellett Győr-Moson-Sopron, Vas, Veszprém és Zala megye kivételével a heves zivatarok veszélye miatt is.

Azt írták: többfelé lehet zivatar, amelyet felhőszakadás, jégeső, erős vagy viharos szél kísérhet. Heves zivatarok is előfordulhatnak (nagyobb eséllyel délkeleten), amelyeket akár óránkénti 80 kilométeresnél erősebb széllökés és nagyobb szemű (2 centiméternél nagyobb) jég kísérhet. Éjszaka többfelé - elsősorban a Dunától keletre - lehetnek zivatarok.

Csütörtökön már nagy területen inkább eső várható. Zivatarok főként az Alföldön és az Északi-középhegység előterében fordulhatnak elő, ezeket néhol rövid idő alatt jelentős mennyiségű (akár több mint 20-30 milliméter) csapadék, viharos széllökés, esetleg jégeső kísérheti. Másutt nagy területen - főként a Dunántúlon - valószínű tartós eső, 24 óra alatt jelentős mennyiségű csapadék is eshet.

Megjegyezték továbbá, hogy csütörtökön a Dunántúlon zivatartól függetlenül is lehetnek viharos széllökések.

Csütörtökre felhőszakadás veszélye miatt Bács-Kiskun, Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére adtak ki elsőfokú figyelmeztetést. Emellett Budapestre és Pest, továbbá Baranya, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Heves, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyére a sok eső miatt is kiadták az elsőfokú figyelmeztetést.

Az előrejelzés szerint csütörtökön a minimumhőmérséklet 14-19 Celsius-fok lesz. A nappali maximumok 18 és 26 fok között alakulnak (a 24-25 fokos értékek csak az Alföld délkeleti, keleti részein lesznek jellemzőek).

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin