Hírek
2021. Március 22. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Melegszik az idő a héten

A következő napokban is előfordulhat havas eső, hózápor, de melegszik is az idő, a hétvégén néhol akár 19 fok is lehet - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.
Hétfőn a hosszabb-rövidebb napos időszakok mellett szórványosan előfordul hózápor, néhol havas eső, zápor. A szél erős, főleg a Nyugat-Dunántúlon, valamint északkeleten viharos lehet. A leghidegebb órákban mínusz 5 és plusz 2, napközben plusz 6 és 9 fok között alakul a hőmérséklet.
Kedden helyenként előfordulhat zápor, hózápor, havas eső, de emellett napsütéses idő várható. Több helyen lesz erős a szél. A minimumok többnyire mínusz 8 és 0, a maximumok 7-13 fok között valószínűek.
Szerdán jellemzően sok lesz a napsütés, de nyugatabbra felhősebb lesz az ég, és ott helyenként zápor, hózápor is előfordulhat. A szél több helyen megerősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 4 és plusz 4, a legmagasabb hőmérséklet 7 és 12 fok között alakul.
Csütörtökön és pénteken több órára kisüt a nap, legfeljebb néhol fordulhat elő zápor. A minimumhőmérséklet csütörtökön általában mínusz 5 és plusz 3, pénteken mínusz 4 és plusz 3 fok között valószínű. A nappali maximumok csütörtökön 8 és 14, pénteken 10 és 18 fok között alakulnak.
Vasárnap csökken a felhőzet, és a legtöbb helyen több órára kisüthet a nap. Egyre kisebb eséllyel fordulhat elő gyenge eső, záporeső. A hajnali 1-6 fokról délutánra 10-17 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld
Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat
Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.
2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld
ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése
Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése
2025. Április 18. 09:46, péntek | Belföld
NAV: érdemes minél előbb kiegészíteni bevallásukat azoknak, akiknek visszajár adó
2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld
Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután
Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.