Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2020. Január 02. 05:00, csütörtök | Életmód
Forrás: mti

Meleg és szélsőséges volt tavaly a világ időjárása

Meleg és szélsőséges volt tavaly a világ időjárása

Meleg és szélsőséges volt tavaly a világ időjárása - mondta Tóth Tamás meteorológus az M1 csatorna szerda reggeli műsorában.

Elmondta, a Meteorológiai Világszervezet szerint ha nem is a legmelegebb év lesz 2019 globális átlagban, de a második, vagy a harmadik lehet.

Nagyon sok helyen nemzeti rekordok dőltek meg. 2019-ben 13 országban jelentettek új nemzeti hőmérsékleti rekordot. Európában két komoly hőhullám is volt. Szíriában pedig idén először 50 fokot is mértek - közölte.

Emlékeztetett arra is, hogy szélsőséges időjárási eseményből is sok volt tavaly. Példaként említette, hogy a Bahamákon a szigetek történetének legerősebb hurrikánja csapott le, sok helyen pedig erdőtüzek pusztítottak.

Magyarországon is jóval melegebb volt az átlaghoz képest. Az adatok összesítése után nagy valószínűséggel az derül majd ki, hogy 2019 még melegebb volt, mint 2018 - mondta a meteorológus.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Életmód

Összefogás Székelyföldért – Több mint 160 millió forint gyűlt össze a közmédia jótékonysági műsorában

Az összeg a kormány felajánlásának köszönhetően megduplázódik, így 330 millió forint segítséget kapnak a bajba jutott székelyföldi családok – hangzott el a Duna csatorna adománygyűjtő műsorában szerda este.

2025. Június 04. 07:06, szerda | Életmód

Parajd - Elkezdődött a Korond-patak elterelése, környezetvédelmi problémákat okozhat a bányából kijutó sós víz

Elkezdődtek a Korond-patak elterelési munkálatai a bányakatasztrófa sújtotta Parajdon. A sóbányából kijutó sós víz környezetvédelmi problémákat okozhat

2025. Június 01. 19:04, vasárnap | Életmód

XIV. Leó pápa: a családoktól függ a népek jövője