Hírek
2021. Január 09. 08:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Megtalálták a Karcagon megölt nő holttestét

Megtalálták a tavaly decemberben Karcagon megölt nő holttestét - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság pénteken az MTI-vel.
A Szolnoki Törvényszék később arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a Szolnoki Járásbíróság egy hónapra elrendelte annak a harmincas éveiben járó férfinak a letartóztatását, akit azzal gyanúsítanak, hogy megölte korábbi élettársát tavaly december 22-én egy karcagi családi házban.
A bíróság - amellett, hogy a férfi az idézésre nem jelent meg a rendőrségen -, azért rendelte el az egyébként büntetlen előéletű gyanúsított letartóztatását, mert az általa a megalapozott gyanú szerint elkövetett bűncselekmény kiemelt tárgyi súlyú, a büntető törvénykönyv 5-től 15 évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni - közölték. A döntés indokolása szerint tartani lehet attól, hogy szabadlábon hagyása esetén a gyanúsított elszökne, elrejtőzne a hatóságok elől. A letartóztatás elrendeléséről szóló döntés végleges.
Az emberöléssel gyanúsított 32 éves felsőlajosi férfi, a nő korábbi élettársa január 7-én beismerte, hogy áldozatát - korábbi állításával ellentétben - nem a Dunába dobta, hanem lakhelyének közelében elásta. A megyei rendőr-főkapitányság munkatársai még aznap megtalálták a holttestet.
Az MTI korábbi híre szerint egy karcagi nő eltűnése ügyében kezdett eljárást a Karcagi Rendőrkapitányság tavaly december 24-én. A rendőri intézkedések következtében több körülményt is értékelt a hatóság és további érdemi adatok kerültek felszínre, miután Lajosmizsénél, egy erdős területen megtalálták az eltűnt nő ruháit. A nyomozók arra következtettek, hogy a keresett nő bűncselekmény áldozata lett. B. Attila elismerte a bűncselekmény elkövetését. Elmondta, hogy szóváltást követően bántalmazta áldozatát, aki ennek következtében meghalt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld
Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya
Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál