Hírek
2017. Szeptember 11. 09:54, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Megöléssel fenyegette az őrt - Fegyházra ítéltek a rabot
Két év fegyházbüntetéssel sújtott a bíróság egy elítéltet a közelmúltban a büntetés-végrehajtási őr fenyegetése miatt - tájékoztatta a Somogy Megyei Főügyészség hétfőn az MTI-t.
A közlemény szerint a többnyire vagyon elleni bűncselekmények miatt már ötször büntetett, két év négy hónap szabadságvesztését töltő elítéltre magánelzárást szabtak ki a Somogy Megyei Büntetés-végrehajtási Intézetben, mert tiltott tárgyat, mobiltelefont tartott magánál és bántalmazta a zárkatársát.
A rab a fegyelmi büntetés alatt többször is lealacsonyító, becsmérlő kifejezésekkel illette az őrt, majd megfenyegette, hogy megöli.
A gyorsított eljárásban bíróság elé álló elítéltet becsületsértés és zaklatás vétségében találták bűnösnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
