Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2011. Október 09. 07:21, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Megmaradó utazási kedvezmények

Megmaradó utazási kedvezmények

Megmarad az öregségi nyugdíjasok, a diákok és a 6 éven aluli gyerekek utazási kedvezménye - nyilatkozott a Hír Televíziónak Völner Pál, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára.

A többi utazási kedvezmény átalakításáról még nem egyeztettek. Így nem tudni, hogy megmarad-e a közalkalmazottak vagy a 26 éven aluliak utazási kedvezménye - írja a Magyar Nemzet.

A lap kérdésére egy szakmai konferencián az államtitkár azt mondta, a kedvezmények áttekinthetetlen rendszere helyett az említett kedvezményezetti körön túl a cég akkor ad kedvezményt, ha üzletpolitikai érdeke úgy kívánja. Mint ahogy az idén kedvezményekkel serketette a balatoni településeket a fővárossal összekötő járatainak forgalmát, vagy támogatta a nagy látogatottságú rendezvényeket megközelítését.

A kedvezmények fontos köre a vasúti munkavállalókat és családtagjaikat érinti. Az utasszámlálások azt bizonyították, hogy a MÁV utasai között jelentékeny részt képvisel ez a - fényes igazolvánnyal ingyen utazó - réteg. A cégnek kemény tárgyalásokat kell folytatnia a munkavállalók érdekképviseleteivel, ha szűkíteni vagy megszüntetni akarja ezeket a kedvezményeket.

A MÁV elnök-vezérigazgatója, Szarvas Ferenc a HVG.hu-nak nyilatkozva közölte, bízik abban, hogy a 300 milliárdos konszolidáció megtörténik, s a kétezer milliárdos belső adósság leküzdésében is segít az állam. Másként elérik a működőképességük határát.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani

2025. Április 05. 07:56, szombat | Belföld

Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai

Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.

2025. Április 05. 07:55, szombat | Belföld

Állategészségügyi operatív törzset hoz létre a kormány

A kormány állategészségügyi operatív törzset hoz létre, amely összehangolja a ragadós száj- és körömfájás elleni védekezésben résztvevő hatóságok, védelmi és biztonsági szervezetek munkáját

2025. Április 05. 07:54, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: elítéljük a romániai magyarokat ért incidenseket

Elfogadhatatlannak tartjuk és a lehető leghatározottabban elítéljük a romániai magyarokat ért incidenseket