Városlista
2026. július 25, szombat - Kristóf, Jakab

Hírek

2017. Április 15. 12:07, szombat | Belföld
Forrás: Infovárosok/Ügyészség

Megharapta az intézkedő rendőrt egy nő

Megharapta az intézkedő rendőrt egy nő

Felfüggesztettre ítélték azt a 34 éves nőt, aki március 15-én rátámadt a vele szemben szabályosan intézkedő rendőrökre Baján. Az egyik egyenruhást meg is harapta.

A 34 éves bajai nő március 15-én este Baja belvárosában hangosan veszekedett a volt élettársával. A konfliktusról telefonon értesített rendőrök érkezésük után felszólították a vádlottat, hogy igazolja magát.

A vádlott azonban nem volt erre hajlandó. El akart menni a helyszínről, és az egyik rendőrt egyszer arcon ütötte. Ezután a rendőrök elő akarták állítani a Bajai Rendőrkapitányságra. Egy másik egyenruhás elkezdte megbilincselni az agresszíven viselkedő nőt, de a vádlott eközben egyszer megharapta a rendőr jobb karját. Végül az egyenruhásoknak sikerült előállítani a vádlottat, akit őrizetbe is vettek.

A bántalmazás miatt a megharapott rendőr a karján, míg társa az arcán szenvedett 8 napon belül gyógyuló sérülést. Mindketten kérték a nő megbüntetését könnyű testi sértés miatt is. A vádlott e magatartásával a vele szemben jogszerűen intézkedő rendőröket erőszakkal akadályozta.

Az ügy nyomozását átvevő kecskeméti nyomozó ügyészek a házi őrizetben lévő nőt hivatalos személy elleni erőszak bűntette és 2 rendbeli könnyű testi sértés vétsége miatt április 12-én gyorsított eljárásban a Bajai Járásbíróság elé állították. A vádlott beismerte a bűncselekmények elkövetését.

A bíró az ügyész indítványával egyezően bűnösnek mondta ki a vádlottat és 2 év börtönbüntetésre ítélte, melynek végrehajtását 3 év próbaidőre felfüggesztette. Az ítélet jogerős, ellene senki sem fellebbezett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.