Városlista
2025. augusztus 1, péntek - Boglárka

Hírek

2021. Július 22. 09:10, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Meghalt egy beteg, 71-gyel nőtt a fertőzöttek száma

Meghalt egy beteg, 71-gyel nőtt a fertőzöttek száma

Egy beteg meghalt és újabb 71 magyar állampolgárnál mutatták ki a koronavírus-fertőzést - közölte a koronavirus.gov.hu csütörtökön,

kiemelve: eddig 5 583 815 embert oltottak be Magyarországon, közülük 5 344 123-an már a második adag vakcinát is megkapták.

A kormányzati portálon azt írták: 809 016-ra nőtt a Magyarországon beazonosított fertőzöttek száma. Az elhunytak száma 30 020, és 744 714 ember tekinthető gyógyultnak.

Kórházban 62 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 10-en vannak lélegeztetőgépen. Az aktív fertőzöttek száma 34 282-re csökkent.

Hatósági házi karanténban 1384-en vannak, a mintavételek száma 6 274 804.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 31. 07:47, csütörtök | Belföld

15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

A kormány szerdai ülésén döntött arról, hogy szeptember 1-jétől 15 százalékkal emelkedik a bére minden kormánytisztviselőnek, aki a területi közigazgatásban dolgozik

2025. Július 31. 07:46, csütörtök | Belföld

Százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

A pótfelvételivel együtt százezernél többen kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat szeptemberben

2025. Július 31. 06:00, csütörtök | Belföld

Továbbra is változatlan feltételekkel érvényesíthető a négy vagy több gyermeket nevelő anyák kedvezménye

A négy vagy többgyermekes anyáknak 2020. január 1-je óta a kereső tevékenységből származó jövedelmük után nem kell szja-t fizetniük, ebben semmilyen változás nem történt.

2025. Július 30. 13:23, szerda | Belföld

Ma indul az új adategyeztetési kampány; a NAV ezúttal a hibás bevallásgyakoriságra figyelmeztet

A NAV ma értesíti azokat az adózókat, akik online számlaadat-szolgáltatásaik és pénztárgépadataik alapján 2025-ben átlépték az éves áfabevallásra vonatkozó értékhatárt, mégsem váltottak havi vagy negyedéves bevallásra.