Városlista
2026. július 26, vasárnap - Anna, Anikó

Hírek

2019. Április 14. 17:47, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/Fotó:

Megdőlt a Vivicittá indulói rekordlétszám

Megdőlt a Vivicittá indulói rekordlétszám

Minden eddiginél többen, 31 293-an neveztek idén a kétnapos 34. Telekom Vivicittá városvédő futófesztiválra. A fő számot, a 21 kilométeres félmaratont a férfiaknál Horváth György, a nőknél Virág-Erdélyi Zsófia nyert meg.

A szervezők vasárnapi tájékoztatása szerint Horváth mögött Csere Gáspár és Simon Péter érkezett célba, Virág-Erdélyi pedig Bognár Annát és a brit Nicola Sykest utasította maga mögé. A 10 km-es, Vivicittán klasszikusnak számító távot Jacsev Sámuel és Bicsák Flóra teljesítette a legrövidebb idő alatt.

A hétvége legnépszerűbb futamára, a 21 km-es félmaratonra egyéniben 8682 nevezés érkezett, közülük 1400 versenyzőnek ez volt élete első félmaratonja.

A népszerű fesztiválra idén is nevezhettek cégek, hiszen ez a verseny a "Fut a cég" sorozat egyik állomása. A tavaszi megmérettetésre ötszáznál több cég 5500 futója jelentkezett.

A résztvevők a két nap alatt nyolc különböző távon küzdhettek, és idén rekordot jelentő 89 országból érkeztek a résztvevők.

34. Vivicittá, eredmények, félmaraton:
férfiak:
--------
1. Horváth György (SZOE SE) 1:08:34 óra
2. Csere Gáspár (BEAC) 1:09:34 ó
3. Simon Péter (TITÁN TC) 1:13:04 ó

nők:
-----
1. Virág-Erdélyi Zsófia (UTE) HUN Gödöllő 1:18:12 ó
2. Bognár Anna (Bp. Honvéd SE) HUN Szeged 1:20:37 ó
3. Nicola Sykes (brit, Bournville Harries) 1:21:01 ó

10 km:
férfiak:
--------
1. Jacsev Sámuel (SZOE SE) 33:19 perc
2. Bognár Domonkos (Budapesti Honvéd SE) 33:21 p
3. Balázs Levente (Vasas SC) 33:23 p

nők:
----
1. Bicsák Flóra (UTE) 35:37 p
2. Bragmayer Zsanett 36:25 p
3. Szerencsi Ildikó (SZVSE) 37:14 p

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.

2026. Július 25. 09:38, szombat | Belföld

Gajdos László átfogó vizsgálatot rendelt el a hatvanpusztai telepen az állattartási szabályok betartása ügyében

Az élő környezetért felelős miniszter átfogó vizsgálatot rendelt el a Bicske és Hatvanpuszta közötti telepen tartott zebráknál az állattartási körülmények és a szabályok betartása ügyében.

2026. Július 25. 09:37, szombat | Belföld

Kapitány István: a Suzuki 76 milliárdos fejlesztésre készül Esztergomban

A Suzuki 76 milliárd forintos fejlesztésre készül esztergomi gyárában, a beruházás az elektromos járművek és akkumulátorcsomagok gyártását is érinti - közölte a gazdasági és energetikai miniszter pénteken a Facebook-oldalán.

2026. Július 25. 07:00, szombat | Belföld

Semjén Zsolt: a KDNP akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja

A Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) akkor a legértékesebb, ha saját arcélét mutatja és minden verzióra készen áll - mondta Semjén Zsolt, a KDNP elnöke pénteken Tusnádfürdőn újságíróknak.