Városlista
2026. január 8, csütörtök - Gyöngyvér

Hírek

2025. Április 06. 08:14, vasárnap | Életmód
Forrás: MTI

Még két hétig lehet jelentkezni a Nemzeti Kibervédelmi Intézet hackerversenyére

Még két hétig lehet jelentkezni a Nemzeti Kibervédelmi Intézet hackerversenyére

Április 20-án éjfélig lehet jelentkezni a Nemzetbiztonsági Szakszolgálat Nemzeti Kibervédelmi Intézetének hackerversenyére.

A kibervédelmi intézet honlapján közzétett felhívás szerint a Hungarian Cyber Security Challenge (HCSC'24) elnevezésű IT-biztonsági versenyre minden 16. életévét betöltött magyar állampolgár jelentkezhet.

A versenyt április 24-én 18 óra és április 27-e 18 óra között - csütörtöktől vasárnapig - rendezik meg, a versenyzők a saját gépeiket használhatják.

Az egyfordulós versenyen CTF és forensic image jellegű feladatokat kell megoldani, mindenki ugyanazokat kapja. A versenyen használt platformot (CTFD) és kommunikációs csatornát (Discord) a szervezők biztosítják.

Három kategóriában díjazzák az indulókat: a juniorok közé tartoznak a 2005. január 1-je és 2009. december 31-e között születettek, a seniorokhoz a 2000. január 1-je és 2004. december 31-e között születettek, míg az összesített versenyben minden részt vevő játékos eredményét figyelembe veszik, kortól függetlenül.

A közlemény szerint ezzel az eseménnyel válogatják ki az októberi lengyelországi európai versenyen (European Cybersecurity Challenge, ECSC) induló magyar csapatot.

A hackerversenyről bővebb információk a verseny honlapján - https://nki.gov.hu/rendezvenyek/hcsc/ - találhatók.

Címkék: hacker

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 08. 07:40, csütörtök | Életmód

Átírja az eurázsiai dinoszauruszok evolúciójáról alkotott eddigi elképzeléseket egy Iharkúton talált koponyalelet

Új dinoszauruszleletet fedeztek fel Iharkúton, amely alapjaiban változtatja meg az eurázsiai dinoszauruszok evolúciójáról alkotott eddigi elképzeléseket.

2026. Január 08. 07:37, csütörtök | Életmód

Havazás - A szociális intézmények kötelesek fogadni a hajlék nélkül élőket

A hideg és a hó miatt a szociális intézmények kötelesek fogadni a hajlék nélkül élőket, és azokat, akik a hideg miatt bajba kerültek - közölte a kormány szerdán a Facebook-oldalán.

2026. Január 07. 07:54, szerda | Életmód

Idén is balatoni termelők nyerték a Magyar Bor Nagydíjat