Hírek
2013. Február 01. 11:18, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Medvecsalogató a veszprémi állatkertben szombaton

Medvecsalogatóra invitálja az érdeklődőket a veszprémi Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark szombaton, megtudni, milyen időt jósolnak a macik.
Február 2. a medvenap a népi időjóslásban, így a veszprémi állatkertben is ezen a napon jósoljuk meg a medvék segítségével hogy mikor köszönt be a tavasz - tájékoztatta az MTI-t Szabó Petra projektmenedzser. Hozzátette: várnak mindenkit, aki szívesen segítene előcsalogatni barlangjából a két barnamedvét, Katát és Borit.
A medvelesre érkező első 100 gyermek (3-18 éves kor között) ingyen léphet be az állatkertbe szombaton 11-kor.
A népi hiedelem szerint ha február 2-án süt a nap, akkor a barlangjából kibújó medve meglátja saját árnyékát, ettől megijed, visszabújik, vagyis hosszú lesz a tél. Ha borús az idő, a mackó kint marad, mert már hamar jön a tavasz.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 23. 07:30, szerda | Belföld
Ma este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat
Szerdán este hirdetik ki a felsőoktatási ponthatárokat - mondta el Varga-Bajusz Veronika felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkár a Kossuth rádió műsorában kedden.
2025. Július 22. 07:35, kedd | Belföld
Felújítás miatt négy hétre bezár a Keleti pályaudvar
Felújítás miatt augusztus 25-től négy hétre bezár a Keleti pályaudvar - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebookon hétfőn közzétett videóban.
2025. Július 22. 07:33, kedd | Belföld
Magyarország és Szerbia új kőolajvezetéket épít a két ország között
Magyarország, a rezsicsökkentés vívmányainak megóvása érdekében, új kőolajvezetéket épít Szerbiával, amely akár már 2027-ben működésbe léphet - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfőn Budapesten.
2025. Július 22. 07:28, kedd | Belföld
Szijjártó Péter reméli, hogy az amerikai-orosz birkózó mérkőzések enyhülést hoznak a két ország kapcsolatában
A pingpong-diplomácia egyszer már bejött az 1970-es években, így remélhetőleg a kedden Budapesten rendezendő amerikai-orosz birkózó mérkőzések is enyhülést fognak hozni a két ország kapcsolatában