Hírek
2022. Április 16. 08:04, szombat |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Márciusban 6,5 százalékra gyorsult az infláció Olaszországban
Olaszországban 6,5 százalékkal nőttek a fogyasztói árak éves szinten, miután februárban 5,7 százalékos emelkedést mértek - közölte az olasz statisztikai hivatal, az Istat pénteken.
A havi szintű infláció 1 százalékra nőtt a februári 0,9 százalék után. Az Istat megjegyezte, hogy az infláció gyorsulását elsősorban az energiaárak növekedése okozta.
Az energiaárak éves szinten 50,9 százalékkal nőttek a februári 45,9 százalékos emelkedés után, márciusban a havi szintű növekedés 5,5 százalék volt.
Az uniós összehasonlítási célokra kalkulált harmonizált fogyasztói árindex (HICP) márciusban éves szinten 6,8 százalékra emelkedett a februári 6,2 százalékról, havi összevetésben pedig 2,4 százalékra a februári 0,8 százalékról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 09. 09:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra
Donald Trump amerikai elnök azonnali hatállyal 50 százalékos büntetővámot jelentett be az Iránnak fegyvereket szállító országokra szerdán, miközben vám- és szankciókönnyítést ígért Irán számára.
2026. Április 07. 15:00, kedd | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: Irán vezetői úgy tűnik, megegyezési szándékkal tárgyalnak az Egyesült Államokkal
Úgy tűnik, Irán vezetői megegyezési szándékkal vesznek részt az Egyesült Államokkal zajló tárgyalási folyamatban – közölte hétfőn Donald Trump amerikai elnök.
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
