Hírek
2012. Augusztus 17. 05:00, péntek |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Már tudják, miért okoz agyzsugorodást a depresszió
Genetikai magyarázatot találtak amerikai kutatók arra vonatkozóan, mi okozza az agy zsugorodását depresszió közben - számol be a Fox News. Rájöttek ugyanis, hogy a depresszióban szenvedő emberek agyának egyes területei kisebbek és kevésbé sűrűek, mint egészséges társaiké.
Az agysejteket összekötő, valamint a sejtek közti kommunikációban fontos szerepet játszó szinapszisok működését befolyásoló géneket egyetlen központi genetikai kapcsoló vezérli, ami úgy tűnik, hogy a depressziós emberek agyában túltermelődik - állapította meg az új tanulmány.
Amennyiben túl sok termelődik ebből a genetikai kapcsolóból, az rombolja az érzelmek szabályozásában és a tanulásban egyaránt részt vevő ingerületi köröket - magyarázta Ronald Duman, vezető kutató, a Yale Egyetem pszichiátria professzora.
Állati és emberi agyi képalkotó vizsgálatok során azt találták, hogy a depresszióban szenvedők agyának egy bizonyos területe, az úgynevezett dorzolaterális prefontális kéreg összezsugorodik. Az ebben a régióban található idegsejtek szintén kisebbek és kevésbé sűrűek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 08. 14:00, vasárnap | Életmód
A Wizz Air UK megkapta a hatósági engedélyt az Egyesült Államokba közlekedő járatok üzemeltetésére
A Wizz Air UK megkapta a szükséges engedélyeket az Egyesült Királyság és az Egyesült Államok közötti járatok üzemeltetéséhez - közölte a légitársaság pénteken az MTI-vel.
2026. Március 07. 14:00, szombat | Életmód
Parajd - Az előző év öt százalékára esett vissza tavaly a turistaforgalom Parajdon
2026. Március 05. 15:00, csütörtök | Életmód
30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága az elmúlt évtizedben
A 2014-ben elindított Barlangoljunk! kezdeményezés eredményeként 30 százalékkal nőtt a barlangok látogatottsága Magyarországon -
2026. Március 05. 13:00, csütörtök | Életmód
A Wizz Air jövő vasárnapig nem indít járatot Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba
Jövő vasárnapig biztosan nem indít járatot a Wizz Air Izraelbe, Dubajba, Abu-Dzabiba és Ammánba sem - közölte a Wizz Air szerdán az MTI-vel.
