Városlista
2025. július 28, hétfő - Szabolcs

Hírek

2018. Október 01. 17:08, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Már működik Szerbia legmodernebb börtöne

Már működik Szerbia legmodernebb börtöne

Elkezdte működését Szerbia legmodernebb büntetés-végrehajtási intézete hétfőn a Belgrádtól alig 20 kilométerre fekvő vajdasági Pancsován (Pancevo).

Az új börtönben 500 rab, egészen pontosan 300 elítélt és 200 előzetes letartóztatásban ülő számára van hely. A 24 ezer négyzetméteren elterülő intézmény 10 objektumból áll, a komplexumot több száz kamera figyeli. A biztonságra emellett a legkorszerűbb műszaki berendezésekkel ügyelnek, ezért már az épülő börtönt "szerb Alcatraznak" nevezte a média.

Alcatraz kis sziget a San Francisco-öbölben, az 1934 és 1963 között ott működő maximális biztonságú börtönről vált hírhedtté. Ott töltötték büntetését a két világháború közötti időszak legismertebb gengszterei, köztük Al Capone vagy George R. Kelly.

A pancsovai börtön két éven keresztül épült, és kialakítása során figyelembe vették a legkorszerűbb európai uniós előírásokat.

A börtön építését az Európa Tanács Fejlesztési Bankja (Council of Europe Development Bank - CEB) 18 millió euróval, a szerb kormány pedig 5 millió euróval finanszírozta. A cellák felszerelését a pozarevaci, szávaszentdemeteri (Sremska Mitrovica), valjevói és nisi börtönök lakói készítették, akik korábban a fegyintézetek által szervezett fa- és fémmegmunkáló képzésen vettek részt.

Címkék: börtön, szerb, szerbia

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 28. 07:57, hétfő | Külföld

Izrael naponta tízórás humanitárius szünetet tart a Gázai övezetben

Az izraeli hadsereg naponta tíz órán át \"humanitárius szünetet\" tart a harcokban a Gázai övezet több térségben – jelentette be az izraeli hadsereg (IDF) vasárnap reggel.

2025. Július 28. 07:55, hétfő | Külföld

Romániában emberéletet követelt az ítéletidő

Fákat döntött ki, tetőszerkezeteket és épületelemeket szakított le Romániában szombaton az ország északi felén átvonuló vihar, az ítéletidő emberéletet is követelt - közölte vasárnap az Agerpres hírügynökség.

2025. Július 28. 07:51, hétfő | Külföld

Vámok: Megállapodott az EU és az USA

Az EU megállapodott az Egyesült Államokkal egy egységes, 15 százalékos vámtételben az EU-export túlnyomó többségére vonatkozóan