Városlista
2025. május 10, szombat - Ármin

Hírek

2019. Február 21. 14:24, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Magyarországon közel 36,3 ezer hektáron van gyümölcsös

Magyarországon 36,3 ezer hektáron termeltek gyümölcsöt 2017-ben, az Európai Unióban (EU) a vizsgált évben közel 1,3 millió hektár földterületet borítottak gyümölcsfák,

amelyek kétharmada Spanyolországban, Olaszországban és Lengyelországban koncentrálódott - közölte az unió statisztikai hivatala (Eurostat) csütörtökön.
A 2017-es adatokat összegző jelentés szerint a magyarországi gyümölcsösökben valamivel több, mint 25 ezer hektáron almafák találhatók, sárgabarack 5,4 ezer hektáron, őszibarack 3,5 hektáron, körte pedig 2,3 hektáron.

Az unió egészében a gyümölcsfákkal beültetett területek a közel 173 millió hektárt kitevő mezőgazdasági birtokok mintegy 1 százalékát foglalták el.

Az EU gyümölcsöseinek valamivel több, mint egyharmada, 37 százaléka almaültetvény volt, amelyek mintegy 473,5 ezer hektáron terültek el. A területek egyötödét, mintegy 20 százalékát narancsfák borították 255,5 ezer hektáron.

A fennmaradó területek 15 százalékán, 190,5 ezer hektáron őszibarackot, 11 százalékban, mintegy 139,6 ezer hektáron mandarint és kisebb citrusféléket termesztettek. A körtefák 100,4 ezer hektáron, a területek 8 százalékán nőttek. Sárgabarackfák az unió gyümölcsöseinek 8 százalékát kitevő 75,7 ezer hektárt borítottak, a citromligetek 60,1 ezer hektárt, az összes gyümölcsterület 5 százalékát foglalták el.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 10. 09:07, szombat | Belföld

Itt az újabb kihívás, Szlovákiában megjelent az afrikai sertéspestis

Agrárminisztérium: a Szlovákiában megjelent afrikai sertéspestis elleni védekezésre is figyelniük kell a hazai állattartóknak.

2025. Május 10. 09:04, szombat | Belföld

KSH: áprilisban 4,2 százalék volt az infláció

Áprilisban a fogyasztói árak átlagosan 4,2 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat. Márciushoz viszonyítva átlagosan 0,2 százalékkal nőttek az árak - jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

2025. Május 10. 09:03, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a harcot az újabb brüsszeli javaslat ellen

Magyarország és Szlovákia együtt veszi fel a küzdelmet az orosz energiaimport betiltását célzó brüsszeli javaslat ellen, az ugyanis brutális áremelkedést okozna mindkét országban -

2025. Május 10. 09:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs: stratégiai döntések időszaka jön Ukrajnával kapcsolatban

A következő egy év legfontosabb politikai kérdése, hogy Ukrajnával kapcsolatban ne kövessenek el az európaiak két \"butaságot\" - fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója egy csopaki polgári esten pénteken.