Hírek
2023. Október 10. 16:11, kedd |
Életmód
Forrás: MTI
Magyarországon a régióban elsőként indulhat el a mióma vágás nélküli műtéti kezelése
Harmat Zoltán, a Premier Med radiológus főorvosa, regionális radiológus szakfelügyelő és Novák Zoltán szülész-nőgyógyász és nőgyógyászati daganatsebész, osztályvezető főorvos, a Magyar Nőgyógyász Onkológusok Társaságának elnöke a mióma vágás nélküli műtétje rádiófrekvenciás ablációval történő eltávolítása bemutatóján Budapesten, a Premier Med Egészségügyi-, Oktató- és Kutatóintézetben 2023. október 10-én.
A mióma innovatív, műtét nélküli kezelését vezette be a régióban elsőként a Premier Med Egészségügyi-, Oktató- és Kutatóintézet; a rádiófrekvenciás ablációval történő kezelés előnye a hagyományos műtéttel szemben, hogy a méhet nem kell eltávolítani, a szervezetet a beavatkozás csak minimálisan terheli, és az esetek egy részében még altatás sem szükséges.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 31. 11:00, vasárnap | Életmód
Szallas.hu: tavasszal Budapest, nyáron Siófok a legnépszerűbb hazai úti cél
A tavaszi időszakban Budapest volt a legnépszerűbb belföldi úti cél, míg a nyári előfoglalások alapján Siófok, valamint a balatoni és fürdővárosi települések iránt mutatkozik a legnagyobb érdeklődés.
2026. Május 30. 16:00, szombat | Életmód
A Vénusz és a Jupiter látványos együttállása lesz látható június elején
Ritka csillagászati jelenség, a Vénusz és a Jupiter látványos együttállása lesz megfigyelhető június 5. és 12. között a nyugati égbolton – tájékoztatta a Svábhegyi Csillagvizsgáló az MTI-t.
2026. Május 29. 15:00, péntek | Életmód
VisitBalaton365: a Balaton lett Európa legjobb családbarát desztinációja
2026. Május 28. 16:00, csütörtök | Életmód
MOHU: idén már több mint 80 millió forint gyűlt össze a rászorulók támogatására palackvisszaváltásokból
2026 első felében már több mint 80 millió forint gyűlt össze rászoruló gyermekek és családok támogatására palackvisszaváltásokból - közölte a MOHU szerdán az MTI-vel.
