Hírek
2017. Július 21. 07:37, péntek |
Bulvár
Forrás: mti - fotó: posta.hu
Magyar bélyeg is bekerült a 10 legkülönlegesebb bélyeg közé

A Magyar Posta karácsonyi bélyegét a tavalyi tíz legkülönlegesebb közé választotta a StampNews.com bélyeggyűjtő magazin. Az ünnepi nyomatot Nádi Boglárka grafikusművész tervezte, és egy speciális eljárással készült.
A magazin versenyének első helyezettje egy Feröer-szigeteki bélyeg lett, amelyen a gyártók a térségben elterjedt atlanti tőkehal bőrének egy eredeti darabját helyezték el.
A második a brit királyi posta, a Royal Mail különleges Agatha Christie-bélyegsorozata lett, amely hat híres regényének egy-egy jelenetét ábrázolja. A bélyegekben rejtett nyomok is vannak, amelyeket az önjelölt detektívek testhő, UV-fény és nagyító segítségével találhatnak meg.
A harmadik helyezett egy szlovák húsvéti bélyeg lett, amelynek különlegessége a közepén elhelyezett eredeti, 16. századi technikával horgolt csipke csirke.
A Magyar Posta és a Pátria Nyomda Zrt. közös, Karácsony 2016 című speciális nyomata a rangsor hatodik helyén végzett. Az alkalmi kiadványon téli hangulatot idéző grafika látható, szív alakú vonalban korcsolyázó párral. A bélyeg érdekessége a biztonsági elemként szolgáló, különleges díszítésű vonalkód, valamint a korcsolyák nyomvonalába rejtett, négynyelvű karácsonyi üdvözletet tartalmazó mikroírás. A bélyegek ötven bélyegképet tartalmazó ívben és aranyszínű festékkel nyomtatott, öt bélyegképes, speciális kisívben készültek.
A karácsonyi bélyeg elnyerte ezen kívül a Best Print Hungary elnevezésű nyomdászszakmai verseny innovációs különdíját is.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:12, szerda | Bulvár
Magyar Pepsi kerül a magyar polcokra
A Szentkirályi Magyarország Kft. beruházása nyomán hazatér a Pepsi gyártása, innentől kezdve a hazai boltok piacain megtalálható Pepsi termékeket import helyett helyben fogják gyártani -
2025. Június 04. 07:11, szerda | Bulvár
Szagmentes újrahasznosított műanyagokat fejlesztett ki a Mol
Egyéves kutatómunkával olyan szagmentes újrahasznosított műanyagot fejlesztett ki a Mol, amit a piaci igényeknek megfelelően az autók belső alkatrészeinek keverékeihez és csomagolóanyagok gyártásához is lehet használni.
2025. Június 03. 07:39, kedd | Bulvár
Titokban tartottak gladiátorjátékokat a római Colosseumban
Az egyik vezető nemzetközi szállásportál vendégei között gladiátorjátékokon való részvételt hirdetett meg a római Colosseumban, az eseményt éjszaka, teljes titokban rendezték meg a La Repubblica értesülései szerint.
2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Bulvár
A kormány szerint egyre több Voks levél tűnik el
Egyre több jelzés érkezik a kormányzathoz arról, hogy a megtörtént kézbesítés ellenére nem érkeznek meg a címzettekhez azok a Voks 2025 szavazólapok, amelyeken Ukrajna uniós csatlakozásáról nyilváníthatnak véleményt a választópolg