Városlista
2026. július 27, hétfő - Olga

Hírek

2011. December 22. 12:38, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Magasban a beszerzési ár: februártól drágul a gáz?

Magasban a beszerzési ár: februártól drágul a gáz?

Januárban tíz százalékkal drágul a Magyarországra érkező orosz gáz – értesült a Népszabadság.

Ez ezer köbméterenként mintegy 565 dolláros árat jelent. Noha az adat nem nyilvános, a tarifa alighanem már magasabb az eddigi, 2008-as rekordnál, amelyet az akkor kibontakozó olajárcsúccsal magyaráztak.

Jelentősen ront a helyzeten a forint dollárhoz mért nagyarányú gyengülése is. A forint ráadásul az elmúlt negyedévben mintegy húsz százalékkal gyengült a dollárhoz képest, vagyis a hazai gázcégeknek az új évtől egy csapásra forintban harminc százalékkal többet kell fizetniük az energiahordozóért.

Idehaza a kormány azonkívül, hogy a rezsidíjak befagyasztását hirdette meg, szakminisztériumában épp vezetőváltás zajlik. A korábbi évtizedekben bejáratott rendszer szerint Magyarországon negyedévente hirdették ki a lakossági gázárakat. Ennek alapját elvileg a nemzetközi olajárak, illetve az ellátócégek elismert költségeinek változása képezte. Ám a gyakorlatban a számításokból szinte mindig emelés jött ki. Még az olajár 2008-as látványos zuhanása sem gyűrűzött be. Az elmúlt háromnegyed évben ráadásul emelkedett az olajár.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: gáz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 26. 14:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai

Szeptembertől nyilvánosan is elérhetők lesznek az egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések intézményi adatai - közölte Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter szombaton a Facebook-oldalán.

2026. Július 26. 11:00, vasárnap | Belföld

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció

Sonnevend Pál egyetemi tanárt jelöli alkotmánybírónak a Tisza-frakció - jelentette be Facebook-oldalán Bujdosó Andrea, a képviselőcsoport vezetője szombaton.

2026. Július 26. 09:34, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor: a Fidesz ellenállási politikát hirdet a Tisza által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

A Fidesz ellenzéki politika helyett ellenállási politikát hirdet a szabadság új, széles koalíciójának megteremtése érdekében a Tisza Párt által épített önkényuralmi rendszerrel szemben

2026. Július 25. 11:00, szombat | Belföld

Vitézy Dávid: jövőre korszerű IC-motorvonatok állnak forgalomba a GYSEV-nél

Jövőre a GYSEV-nél 11 korszerű IC-motorvonat áll forgalomba a Budapest-Győr-Szombathely és a Budapest-Győr-Sopron vonalon - írta a közösségi oldalán pénteken a közlekedési és beruházási miniszter.