Hírek
2022. Június 17. 09:42, péntek |
Belföld
Forrás: mti/police.hu
Magára hagyta csecsemőjét egy nő Baranyában, a pici meghalt
Emberölés miatt nyomoz a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság, miután egy magára hagyott újszülöttet találtak a Harkány közelében lévő márfai szőlőhegyen csütörtökön délután.
A csecsemő még életben volt, amikor rátaláltak, szakszerű ellátása ellenére azonban a kórházban meghalt.
A rendőrök police.hu oldalon lévő tájékoztatása szerint a horvát társszervek szerdán éjfél után értesítették a magyar rendőröket arról, hogy az eszéki kórházban elláttak egy nőt, aki vélhetően előző délután Magyarország területén megszülte a gyermekét, majd a csecsemőt magára hagyta.
A 31 éves horvát állampolgárságú nő ellentmondásos információkat adott arról, hogy pontosan hol adott életet a gyermeknek, azonban a rendőrök a beszerzett adatok alapján kutatásba kezdtek, végül a Harkány közelében fekvő Márfa szőlőhegyén csütörtökön délután találták meg az életben lévő újszülöttet.
A csecsemőt még a helyszínen ellátták, majd kórházba szállították, azonban életét már nem tudták megmenteni.
A horvát nő ellen tizennegyedik életévét be nem töltött személy sérelmére elkövetett emberölés miatt nyomoz a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld
MÁV: csaknem hatvan baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben
A figyelmetlen közlekedés és a KRESZ-szabályok megszegése miatt 57 baleset történt vasúti átjáróban 2025-ben - közölte a MÁV-csoport vasárnap délelőtt az MTI-vel.
2026. Január 05. 06:57, hétfő | Belföld
10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére
A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére
