Városlista
2025. október 20, hétfő - Vendel

Hírek

2012. Március 22. 07:21, csütörtök | Sport
Forrás: mno / MTI

Limából indul a Dakar

Limából indul a Dakar

Január 5-én Limából, Peru fővárosából rajtol a Dakar-rali, a cél pedig 20-án Santiago de Chilében lesz – ezt a világ legnagyobb és legnehezebb terepversenyének rendezői jelentették be szerdán Párizsban.

A kéthetes, várhatóan nagyon keménynek ígérkező viadalon egy pihenőnapot tartanak, erre az argentínai San Miguel de Tucumánban kerül sor. A szervezők tájékoztatása szerint a jövő évi versenyen jóval több lesz a nehéz, sivatagi szakasz.

A Dakart először 2009-ben bonyolították le Argentínában és Chilében, majd a 2010-es és a tavalyi kiírást is itt rendezték. Az idei viadalon már Peru is bekapcsolódott, Limában volt a befutó.

„Úgy vélem, Afrikában a politikai helyzet nagyon bizonytalan, Latin-Amerikában viszont óriási lehetőségünk van a további fejlődésre, a folytatásra” – nyilatkozta Etienne Lavigne, a Dakar-rali igazgatója.

A verseny annak következményeként került Dél-Amerikába, hogy terrorfenyegetettség miatt 2008-ban törölni kellett a futamot az eredeti helyszínen, Afrikában. A törlésről egy nappal a rajt előtt, január 4-én határoztak; a verseny 1979 óta íródó históriájában példátlan döntés azért született meg, mert nem lehetett garantálni a versenyzők és a kísérők testi épségét a nyolc mauritániai szakaszon. A szervezők azóta több alkalommal is kinyilvánították, hogy a viadal előbb vagy utóbb visszatér az afrikai utakra, ám Lavigne mostani szavaiból is arra lehet következtetni, hogy erre csak a nagyon távoli jövőben – vagy egyáltalán nem – kerülhet sor.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 20. 08:04, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Izgalmas döntetlen az Újpest-Ferencváros rangadón

A közel két hónapja nyeretlen, házigazda Újpest meglepetésre 1-1-es döntetlent ért el az ősi rivális, címvédő Ferencváros ellen a labdarúgó Fizz Liga tizedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén.

2025. Október 20. 08:02, hétfő | Sport

Premier League - Ismét kikapott a Liverpool

2025. Október 19. 08:56, vasárnap | Sport

Rövidpályás úszó-vk – Sárkány Zalán országos csúccsal nyert 800 méter gyorson

Sárkány Zalán országos csúccsal nyert 800 méteres gyorsúszásban szombaton a rövidpályás világkupa-sorozat második állomásán az Illinois állambeli Westmontban.

2025. Október 18. 18:04, szombat | Sport

GRAND SLAM!

Gokartos élménybeszámoló Vida Benitől…