Hírek
2019. December 28. 05:49, szombat |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Lezuhant egy túrahelikopter Hawaii egyik szigetén

Két gyerekkel és öt felnőttel a fedélzetén lezuhant egy túrahelikopter Hawaii egyik szigetén, Kauain.
A járművön a pilótán kívül hat turista - köztük két gyermek - utazott. A szerencsétlenség helyi idő szerint még csütörtök délután történt, de csak pénteken találták meg a helikopter roncsát. Az időjárásnak feltehetően köze lehetett a balesethez, mivel erős széllökésekkel és heves esőzéssel kísért viharba került a gép, amikor eltűnt a reptéri radar látóköréből.
A parti őrség az amerikai haditengerészet egyik mentőhelikopterével és egy Honoluluból érkezett mentőhajóval kereste a járművet, a vihar azonban jócskán megnehezítette a dolgát. Az eltűnt gépen ugyan volt elektronikus helymeghatározó, az eszköz azonban semmilyen jelet nem adott.
A helyi rendőrség közleményben tudatta: megtalálták a helikopter roncsát, de tovább kutatnak esetleges túlélők után.
Kauai a Hawaii-szigetek nyolc nagy szigetének egyike, vulkáni eredetű, amelyet az Egyesült Államok huszonnegyedik legnagyobb szigeteként tartanak számon. Ősparkjainak köszönhetően a turisták egyik legkeresettebb üdülőhelye. A magas hegyekkel, rőt sziklákkal és meredélyekkel tarkított Na Pali partvidék - ahol a katasztrófa történt - híres helikopteres túráiról és búvárkodási lehetőségeiről.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld
Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek
Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.
2025. Július 17. 07:46, csütörtök | Külföld
Parajd - Iskolakezdésre üzemelik csak be a sótalanító berendezést
2025. Július 17. 07:43, csütörtök | Külföld
Közzétették a 2028 utáni uniós költségvetést
2025. Július 16. 07:39, szerda | Külföld
Donald Trump: vámok mellett egyéb szankciók is lehetnek Oroszországgal szemben
Donald Trump szerint vámok mellett egyéb szankciók is lehetségesek Oroszországgal szemben, amennyiben 50 napon belül nincs előrelépés az ukrajnai háború lezárásához vezető békefolyamatban