Városlista
2025. június 4, szerda - Bulcsú

Hírek

2011. Szeptember 11. 07:29, vasárnap | Kék hírek
Forrás: HírTV

Letöltendő börtön is járhat az orvvadászatért

Letöltendő börtön is járhat az orvvadászatért

Bűncselekmény lesz az orvvadászat. A kormány ősszel módosítja a büntető törvénykönyvet, a bűncselekményért akár letöltendő börtönbüntetés is járhat majd.

Ezt Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes jelentette be Kalocsán, az Országos Vadásznap megnyitóján.

A KDNP-s politikus szerint a cél, hogy helyreállítsák a magyar vadászat becsületét. „A vadászat becsületének visszaszerzése szempontjából fontos, hogy ne juthassanak vadász-vizsgabizonyítványhoz azok, akik nem kellőképpen felkészültek. Ezért senki nem vadászhat a jövőben állami vadászvizsga letétele nélkül” – mondta el Semlyén Zsolt.

Hangsúlyozta: az elmúlt egy évben több olyan jogszabály életbe lépett már, amely jelentősen könnyíti a vadászok munkáját, ilyen például, hogy közvetlenül is lehet értékesíteni a lőtt vadat és csökkent a vadkísérőjegy ára is. A Btk. mellett több szabályt is változtatnak majd a jövőben. (pr)

hírTV

Címkék: vadász

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 03. 07:43, kedd | Kék hírek

Kalapáccsal támadtak rá az Antall-kormány volt külügyminiszterére

Budapesten, egy belvárosi társasház kapualjában támadta meg az Antall-kormány volt külügyminiszterét és feleségét vasárnap délután egy férfi, aki kalapáccsal esett az idős házaspárnak.

2025. Május 29. 16:00, csütörtök | Kék hírek

Vádat emeltek egy nő ellen, aki egy 15 éves lányt kényszerített szexmunkára

A Bács-Kiskun Vármegyei Főügyészség minősített emberkereskedelem és gyermekpornográfia miatt vádat emelt egy bajai nővel szemben, aki a fia náluk lakó, kiskorú barátnőjét fenyegetéssel és erőszakkal szexmunkára bírta rá.

2025. Május 21. 07:26, szerda | Kék hírek

Egy szék háttámlával ütötte a biztonsági őrt a győri stadionban

Az ügyészség vádat emelt egy szurkolóval szemben, aki 2024 tavaszán, egy NB II-es mérkőzésen egy széktámla élével arcon ütötte a biztonsági őrt.

2025. Május 21. 07:25, szerda | Kék hírek

Kémkedés gyanúja miatt indítványozott letartóztatást az ügyészség

A Fővárosi Főügyészség egy kémkedéssel is gyanúsított ukrán férfi letartóztatására tett indítványt.