Hírek
2015. December 12. 07:43, szombat |
Külföld
Forrás: mti
Letartóztatták Európa egyik legnagyobb drogbáróját
A hatóságok nyolc év nyomozás után letartóztatták a legnagyobb európai drogcsempészhálózat vezetőjét a dél-spanyolországi Benalmádena tengerparti üdülővárosban - közölte a spanyol belügyminisztérium pénteken.
A 44 éves brit Robert Dawest azzal gyanúsítják, hogy hálózata hatalmas mennyiségben csempészte a kábítószert Dél-Amerikától Európán át egészen a Közel-Keletig, bűnlajstromán gyilkosság és pénzhamisítás is szerepel.
Emlékezetes eset, amikor 2013 szeptemberében a párizsi Charles de Gaulle repülőtéren egy Venezuelából érkező repülőjáraton 32 bőröndöt találtak, összesen 1.332 kilogramm droggal megpakolva. A rendőrség akkor három embert tartóztatott le, akik a brit drogbárónak dolgoztak, és további három embert, akik pedig a Ndrangheta nevű calabriai maffiának. Az ügy folytatásaként a venezuelai Caracasban 27-en kerültek rács mögé, köztük a katonaság több tisztje is.
A Robert Dawes elleni nyomozásban eddig 15 akcióban összesen 50 embert tartóztattak le világszerte, 1700 kilógramm kokaint, 500 kilogramm hasist és 1,6 millió eurónyi készpénzt foglaltak le.
A drogbáró letartóztatásának körülményeit nem hozták nyilvánosságra, annyi azonban tudható, hogy a férfit kiadták Franciaországnak, ahol börtönben van.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 01. 08:54, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: Kína és Japán kapcsolatainak fejlődése a két ország közös érdeke
2025. Október 31. 08:08, péntek | Külföld
Donald Trump: több témában megállapodtak Hszi Csin-pinggel
2025. Október 31. 08:04, péntek | Külföld
J.D. Vance: a nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását
Az amerikai nukleáris arzenál működőképességének fenntartása is indokolja a tesztek újraindítását - jelentette ki J. D. Vance alelnök csütörtökön megerősítve Donald Trump amerikai elnök szándékát.
