Hírek
2020. Április 11. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Letartóztatták a hamis fertőtlenítőszerrel üzletelő csalókat

Egy hónapra letartóztatták a kőbányai hamis fertőtlenítőszerrel üzletelő csalókat - közölte Ibolya Tibor fővárosi főügyész pénteken az MTI-vel.
A megalapozott gyanú szerint a gyanúsítottak egy, a járványügyi veszélyhelyzet alatt létrehozott X. kerületi fertőtlenítőszer-üzemet működtettek. Kézfertőtlenítésre alkalmatlan terméküket hatósági bevizsgálás és tanúsítvány nélkül, a vevőket megtévesztve, jogtalan haszonszerzés végett értékesítették. A csalók 22 millió forintot meghaladó kárt okoztak.
A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte mind a négy gyanúsított - egy apa és lánya, valamint a céges hátteret biztosító megbízóik - letartóztatását.
A végzés nem végleges, a gyanúsítottak és védőik fellebbeztek ellene - áll az ügyészi közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld
Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt
Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.
2025. Július 20. 10:09, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben
Országszerte ezer vízügyi szakember dolgozik az aszály elleni küzdelemben és azon, hogy segítsék a bajba jutott tógazdaságokat, halas- és horgásztavakat üzemeltető vállalkozásokat
2025. Július 20. 10:08, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 29. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.